Papež poděkoval organizátorům Svatého roku milosrdenství

Datum publikace29. 11. 2016, 14.22

Papež František se včera setkal se zástupci církevních institucí a státní správy, kteří se podíleli na organizaci aktivit spjatých se Svatým rokem milosrdenství. Jednalo se například o členy Papežské rady pro novou evangelizaci nebo policejní náčelníky, kteří zajišťovali místní nebo regionální bezpečnost.

Foto: Lucía Ballester/CNA

Papež František na shromáždění promluvil o tom, jak vznikla myšlenka uspořádat Svatý rok milosrdenství. Zrod svatého roku popsal jako „prosté vnuknutí“, které Pán transformoval do oslavy víry a radosti v křesťanských společenstvích po celém světě.

Otevření bran milosrdenství v mnoha katedrálách a svatyních umožnilo lidem svobodně zakoušet boží lásku. „Plody této mimořádné události se musí stát součástí našeho každodenního života a milosrdenství se musí stát trvalým životním stylem pro všechny křesťany,“ řekl papež.

František pak poděkoval všem jedincům a organizacím, kteří měli na starost zajištění bezpečnosti a hladkého průběhu akcí uskutečněných v průběhu svatého roku, který se uzavřel poslední neděli liturgického roku 20. listopadu.

Obzvláště zmínil italské ministerstvo vnitra, zástupce samosprávy regionu Lazio a místní šéfy policie, kteří spolupracovali se švýcarskou gardou, vatikánskou policii a ostatní úřady Svatého stolce. Ti všichni podle papeže zajistili, aby si miliony poutníků, kteří v průběhu roku dorazili do Říma, odnesli pozitivní zážitky.

V neposlední řadě pak Svatý otec poděkoval členům Papežské rady pro novou evangelizaci a dobrovolníkům z celého světa, kteří dokázali proměnit tuto událost ve skutečný zážitek milosti. Ať je vaše úsilí odměněno prožitkem milostí Páně, uzavřel papež.

(zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva