Papež začal novou sérii katechezí o křesťanské naději

Téma křesťanské naděje dnes otevřel papež František při zahájení nové série katechezí v rámci pravidelné středeční generální audience. Podle něj je obzvláště důležité reflektovat toto téma v adventní době, kdy se připravujeme na setkání s tajemstvím Vtělení a na světlo Vánoc.
Publikováno: 7. 12. 2016 14:48

Foto: Jeon Han/CC BY-SA 2.0

Téma křesťanské naděje dnes otevřel papež František při zahájení nové série katechezí v rámci pravidelné středeční generální audience. Podle něj je obzvláště důležité reflektovat toto téma v adventní době, kdy se připravujeme na setkání s tajemstvím Vtělení a na světlo Vánoc.

Zde je shrnutí Františkovy katecheze pro generální audienci 7. prosince 2016:

Drazí bratři a sestry: Dnes začínáme novou sérii katechezí, která se bude zabývat tématem křesťanské naděje. V dnešní době, kdy se zdá, že zlo má často navrch, naděje nás uklidňuje jistotou Kristovy svrchovanosti, jeho vítězstvím nad hříchem a jeho neustálou přítomností mezi námi. V adventní době znovu slyšíme proroka Izajáše, jak hlásá poselství plné útěchy: „Těšte, těšte můj lid“. Prorok nám říká, že Bůh slíbil přivést svůj lid domů z exilu v cizí zemi a že bude pro něj připravena cesta přes poušť. To představuje shrnutí znovuobnovené víry a důvěry v spasitelnou moc Boha, která se dotýká i nás. Sv. Jan Křtitel modlící se v Judské poušti opakuje tato slova, když připravuje cestu pro příchod Ježíše. Evangelisté píší o tom, jak podíl na Kristově narození měli muži i ženy – Marie, Josef, Zachariáš a Alžběta – kteří nikdy neztratili důvěru v Boží sliby. Ať chováme jejich naději a čekejme na příchod Spasitele, který mění poušť našich životů v zahradu radosti.

(zdroj: Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Nedělní videokázání (nejen) pro děti - 6. neděle velikonoční

07.05.2021

Svatý stolec zveřejnil poselství ke Světovému dni migrantů a uprchlíků

»Ke stále širšímu “my”«, takový název nese poselství ke 107. Světovému dni migrantů a uprchlíků, připadajícímu v katolické církvi na poslední neděli v září, letos tedy 26. září. Poselství včera zveřejnil Svatý stolec a přiblížil brífink v tiskovém středisku, na němž vystoupili zástupci sekce pro migranty vatikánského Úřadu pro službu integrálnímu lidskému rozvoji.
07.05.2021

Biskup Vokál slaví 10. výročí svého biskupského svěcení

Dnes je to 10 let ode dne, kdy byl Mons. Jan Vokál vysvěcen kardinálem Tarcisiem Bertonem SDB v římské bazilice sv. Petra na biskupa. Spolusvětiteli se stali kardinál Dominik Duka OP a arcibiskup Erwin Josef Ender. Úřadu se ujal jako 25. biskup královéhradecký. Jako biskupské motto si zvolil text: „Pod tvou ochranou.“
07.05.2021

Kam se v této době vydat na misijní a mariánskou pouť?

V období nejistot a společenských omezení, kdy není moc možností zúčastnit se hromadných poutí, vám Papežská misijní díla prostřednictvím programu „Misijní putování k Panně Marii“ nabízejí návod, jak takové duchovní putování provést v individuálních podmínkách.
06.05.2021

„Skoky do Božího dobrodružství“ - rozhovor s biskupem Kročilem v Katolickém týdeníku

V souvislosti s 60. narozeninami biskupa Vlastimila Kročila, které oslaví 10. května, přinášíme rozhovor, který vyšel v Katolickém týdeníku č. 19.
06.05.2021