Bezdomovci rozdávali ve Vatikánu knížky o Božím milosrdenství

V závěru mariánské modlitby Anděl Páně rozdávali na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu chudí, lidé bez domova, uprchlíci a dobrovolníci knížku o Božím milosrdenství. Dar papeže Františka přítomným vypráví o šesti biblických postavách, které proměnilo setkání s milosrdenstvím.
Publikováno: 6. 1. 2017 13:45

„Rád bych vám dal malý dárek,“ řekl papež František v závěru mariánské modlitby Anděl Páně. „Chybí nám tu velbloudi, ale dám vám dárek: knížku ‚Ikony milosrdenství‘. Božím darem je Ježíš, Otcovo milosrdenství.“

Chudí lidé, lidé bez domova, uprchlíci i mnozí dobrovolníci rozdávali 50 tisíc knih „Ikony milosrdenství“ přítomným. V závěru byla více než 300 potřebným darována jménem papeže svačina a nápoj.

Drobná kniha chce v návaznosti na uplynulý Svatý rok milosrdenství nabídnout „podněty k zamyšlení a modlitbě nad nekonečným Božím milosrdenstvím“, uvádí úřad papežského almužníka.

„Postava milosrdného Ježíše je na těchto několika málo stranách představená skrze šest příběhů z evangelia, které vypráví o zkušenosti lidí, již byli proměněni jeho láskou: hříšnice, Zacheus, celník Matouš, Samaritánka, dobrý lotr a apoštol Petr,“ dodává tiskové prohlášení.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Ondřej Mléčka

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019