Bezdomovci rozdávali ve Vatikánu knížky o Božím milosrdenství

06. 01. 2017 téma: Svatý rok milosrdenství Rubrika: Papež František
V závěru mariánské modlitby Anděl Páně rozdávali na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu chudí, lidé bez domova, uprchlíci a dobrovolníci knížku o Božím milosrdenství. Dar papeže Františka přítomným vypráví o šesti biblických postavách, které proměnilo setkání s milosrdenstvím.

„Rád bych vám dal malý dárek,“ řekl papež František v závěru mariánské modlitby Anděl Páně. „Chybí nám tu velbloudi, ale dám vám dárek: knížku ‚Ikony milosrdenství‘. Božím darem je Ježíš, Otcovo milosrdenství.“

Chudí lidé, lidé bez domova, uprchlíci i mnozí dobrovolníci rozdávali 50 tisíc knih „Ikony milosrdenství“ přítomným. V závěru byla více než 300 potřebným darována jménem papeže svačina a nápoj.

Drobná kniha chce v návaznosti na uplynulý Svatý rok milosrdenství nabídnout „podněty k zamyšlení a modlitbě nad nekonečným Božím milosrdenstvím“, uvádí úřad papežského almužníka.

„Postava milosrdného Ježíše je na těchto několika málo stranách představená skrze šest příběhů z evangelia, které vypráví o zkušenosti lidí, již byli proměněni jeho láskou: hříšnice, Zacheus, celník Matouš, Samaritánka, dobrý lotr a apoštol Petr,“ dodává tiskové prohlášení.

(zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Ondřej Mléčka