Biskupy a zástupce řeholí čeká tradiční plenární zasedání v Praze

Datum publikace23. 1. 2017, 11.15

Ve dnech 24. a 25. ledna 2017 se v Praze uskuteční 108. plenární zasedání českých a moravských biskupů i zástupců ženských či mužských řeholí. Samotnému jednání bude předcházet dnešní (pondělí 23. ledna 2017) ekumenická bohoslužba ve sboru Církve československé husitské v Praze na Vinohradech; věřící jsou zváni i na zítřejší mši svatou za účasti biskupů v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě.

Ilustrační foto mobilem: František Jemelka / TS ČBK

Při tomto tradičním lednovém setkání se účastníci tentokrát mj. seznámí s aktuálním děním v církvi a budou jim představeny projekty Rady pro informační technologie ČBK (např. novinky ve vyhledávání bohoslužeb na bohosluzby.cirkev.cz), jakož i novinky z činnosti dalších komisí a rad.

Biskupové a zástupci řádů též projednají možnosti ustanovení sv. Anežky patronkou pracovníků ve zdravotnictví a soc. službách ČR. Rovněž se budou věnovat dalšímu působení olomouckého světícího biskupa Josefa Hrdličky v rámci komisí a rad ČBK, vzhledem k jeho dosažení věku 75 let.

Pozornost bude jistě věnována i započetí příprav na biskupskou synodu, která bude v roce 2018 zaměřena na mládež.

Ekumenická slavnost u příležitosti Týdne modliteb za jednotu se tentokrát uskuteční ve sboru Církve československé husitské v Praze na Vinohradech, který naleznete na Dykově ulici č. 1. Začátek je v 18.00, podrobnosti naleznete v pozvánce na našem webu. Jedinečnou příležitost k modlitbě u hrobu sv. Ludmily pak budou mít věřící hned následující den (úterý 24. ledna), kdy jsou zváni mši svatou za účasti biskupů v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě. Začátek této bohslužby je v 17.30; hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka OP, kazatelem biskup František Lobkowicz. Další informace hledejte taktéž v samostatné pozvánce.

Autor článku: František Jemelka