Pražská katolická teologická fakulta vítá další zájemce o studium

14. 02. 2017 Rubrika: Domácí
Přemýšlíte, kam na studia po maturitě? Nebo si potřebujete rozšířit své profesní vzdělání? Již jen do 28. února 2017 se můžete přihlásit ke studiu na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (KTF UK).

Ilustrační foto: KTF UK

V rámci prezenčního studia je pro zájemce o studium teologie připraven pětiletý obor Katolická teologie. Již zaměstnaní studenti jistě více uvítají dálkové studium Teologických nauk. Studium těchto oborů zajistí absolventům široký humanitní vzdělanostní základ a připraví je na profese, kde využijí schopnost práce s lidmi či organizační dovednosti, a to nejen v církevních institucích. 

Pro ty, které zajímá kultura, dějiny evropské společnosti a vývoj literatury nebo filosofie od antiky až po současnost nabízí pražská teologická fakulta prezenční studijní obor Dějiny evropské kultury. Tento obor je vhodný pro zájemce o práci v cestovním ruchu, žurnalistice, redakcích či nakladatelstvích, v muzeích nebo galeriích.

Všem těm, kterým by více vyhovovalo konkrétnější zaměření na oblast kultury, je pak určen prezenční studijní obor Dějiny křesťanského umění. Studenti zde v průběhu několika let projdou dlouhým a spletitým vývojem výtvarné kultury, aby si následně zvolili svou specializaci a kterému období dějin se budou později ve své profesní praxi věnovat, ať v muzeu, galerii, památkovém ústavu či jiné kulturní instituci.

Zajímá Vás, jak to na KTF UK vypadá, co Vás čeká a co můžete čekat vy? Podívejte se na video o fakultě a jejím životě nebo si poslechněte rozhovor s proděkanem pro studium doc. Jaroslavem Brožem, Th.D. S.S.L. Mnoho zajímavého lze nalézt i ve fakultním časopisu DOXa.  

Základní informace o studiu naleznete na webu fakulty, zajímavosti potom na Facebooku.

(Zdroj: Marie Opatrná, KTF UK)

Autor článku: František Jemelka