Římská pouť Lidické Madony

17. 02. 2017 Rubrika: Domácí
V roce 2017 můžeme prožívat několik významných výročí; jistě mezi ně patří i 100 let od zjevení Panny Marie ve Fatimě či tragédie z jara roku 1942, vypálení Lidic. U příležitosti připomínky těchto událostí proběhne pouť do Říma, kde mj. bude při generální audienci 31. května 2017 papeži Františkovi představen obraz tzv. Lidická Madona autora Zdirada Čecha. Svatý otec toto umělecké dílo požehná, a následně bude trvale umístěno v lateránské bazilice sv. Marcelina a Petra, která je titulárním chrámem arcibiskupa pražského, kardinála Dominika Duky OP.

Foto: Arcibiskupství pražské

Program putování s Lidickou Madonou do Říma bude dále složen z několika mší svatých; jedna z nich se chystá do baziliky Santa Croce di Gerusalemme, titulárního chrámu kardinála Miloslava Vlka, a ve čtvrtek 1. června by měla proběhnout národní mše svatá v bazilice sv. Petra ve Vatikánu u oltáře sv. Václava.

Českou účast koordinuje Českomoravská Fatima Konclířov, která nabízí jednak cestu autobusem s ubytováním v Římě na 2 noci (příjezd v úterý 30. května 2017 a odjezd ve čtvrtek 1. června 2017 ve večerních hodinách do ČR) či pobyt s leteckou dopravou (odlet v úterý 30. května 2017 kolem poledne z Prahy, ubytování v hotelech ve Vatikánu na 3 noci a návratem v pátek 2. června 2017 odpoledne do Prahy).

Vážným zájemcům pošle organizátor konkrétní nabídku, včetně konečné ceny a zprostředkuje kontakt k závaznému přihlášení. Kontakt: cm-fatima@cm-fatima.cz nebo tel. 731 646 800.

(zdroj: Českomoravská Fatima)

 

 

Autor článku: František Jemelka