Papež František navštívil farnost anglikánské církve

Datum publikace27. 2. 2017, 16.00

Anglikánskou farnost Všech svatých v Římě včera navštívil papež František. Společně pak s biskupem anglikánské diecéze v Evropě Robertem Innesem vedli večerní bohoslužbu. Jedná se o historicky první návštěvu papeže v římské farnosti anglikánské církve. Ta nyní slaví 200 let od založení své římské komunity.

Během své návštěvy Svatý otec také zodpověděl otázky členů kongregace. K otázce týkající se jeho návštěvy v Jižním Súdánu uvedl, že tato záležitost je nyní podrobně studována. Dále řekl, že se také zvažuje možnost, že by ho při případné návštěvě doprovázel arcibiskup z Canterbury Justin Welby.

Při příležitosti oslav dvou set let od založení anglikánské farnosti v Římě nabídli představitelé církve několik darů určených papeži Františkovi.

Zástupci anglikánské farnosti Všech svatých a její sesterské katolické farnosti Ognissanti uvedli, že budou nabízet jménem papeže Františka každý pátek večer jídlo chudým lidem v okolí vlakové stanice Ostiense.

Kromě toho se rozhodli darovat 50 Biblí obětem obchodu s lidmi v Západní Africe. Bible budou distribuovány prostřednictvím sítě řádových sester, které se věnují pomoci obětem, z nichž mnohé jsou nuceny k prostituci.

Papež František pak dostal tradiční anglický koláč a další domácí pochutiny z produkce anglikánské církve.

Svatý otec v průběhu své návštěvy požehnal společně s představiteli anglikánské a pravoslavné církve nové ikoně Krista Spasitele. Ta je dílem anglického umělce Iana Knowlese, který vede školu pro palestinské studenty umění ve Svaté zemi.

(zdroj: Vatican Radio)

Autor článku: Tomáš Tetiva