V Barceloně proběhne mezinárodní symposium o doprovázení mladých

Datum publikace2. 3. 2017, 11.15

Na dvě stě evropských biskupů a lidí zodpovědných za pastoraci mládeže, studentů i povolání se ve dnech 28. – 31. března 2017 v Barceloně zúčastní symposia o doprovázení mladých. Událost je součástí příprav na biskupskou synodu, která se bude v roce 2018 věnovat mladým lidem, víře a rozlišování povolání.

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Symposium nazvané „Kráčel s nimi (Lk 24,15). Doprovázet mladé lidi k svobodné odpovědi na Kristovo povolání“ pořádá Rada evropských biskupských konferencí ve spolupráci se Španělskou biskupskou konferencí a barcelonskou arcidiecézí.

Akce se zúčastní biskupové i zástupci pastorace mládeže, studentů a povolání z celé Evropy. České věřící zde bude zastupovat boromejka Vincenta Kořínková a salesián Radek Gottwald, kteří se věnují pastoraci povolání, a Anna Brabcová ze Sekce pro mládež České biskupské konference. Jejich příspěvek bude vycházet ze závěrů Celostátního fóra mládeže, jež se uskutečnilo v Olomouci 23. – 26. února 2017.

Barcelonské symposium chce zdůraznit důležitost doprovázení mladých a nabídnout evropské církvi vlastní příspěvek na toto téma. Inspirací se stal příklad Ježíše doprovázející učedníky na cestě do Emmaus („Kráčel s nimi“). Jednání budou probíhat ve třech etapách: postupně se zaměří na (1) mladé lidi, (2) jejich doprovázení ve světle aktuálního společensko-kulturního kontextu a (3) osobu doprovázejícího, jeho formaci a požadavky na něj.

Akce je součástí příprav na biskupskou synodu, která bude v říjnu 2018 věnována právě mladým lidem, víře a rozlišování povolání.

Zároveň byla naplánovaná již před oznámením konání synody a zasazuje se do série evropských setkání na téma katecheze (Malta, březen 2016), pastorace mládeže a univerzitních studentů (Maďarsko, duben 2016), povolání (Belgie, květen 2016) a pastorace ve školách (Francie, květen 2016). Z těchto setkání vzešly podněty k zamyšlení, které slouží k přípravě symposia o doprovázení mladých (k dispozici zde).

Více informací naleznete na stránkách barcelonského symposia.

Rada evropských biskupských konferencí (CCEE) je organismus, který sdružuje 33 biskupských konferencí kontinentu.

(zdroj: CCEE)

Autor článku: Ondřej Mléčka