František navštíví Kolumbii, zvažuje se i cesta do Egypta

Datum publikace13. 3. 2017, 11.30

Papež František navštíví ve dnech 6. – 11. listopadu 2017 Kolumbii. Zvažuje se i cesta římského biskupa do Egypta. Informace zveřejnilo Tiskové středisko Svatého stolce.

Foto: Alan Holdren / CNA

V Kolumbii navštíví papež města Bogota, Villavicencio, Medellín a Cartagena. Podrobný program zveřejní Vatikán v nejbližší době. V jihoamerické zemi trvala 52 let guerillová válka s Revolučními ozbrojenými silami Kolumbie (FARC), která si vyžádala čtvrt milionu obětí. V listopadu loňského roku byla podepsána dohoda mezi vládou a FARC.

Podle ředitele Tiskového střediska svatého stolce Grega Burkeho zkoumá Vatikán možnost cesty papeže do Egypta. Dosud však nebyl stanoven termín ani program.

Koncem února František také oznámil svůj úmysl navštívit Jižní Súdán společně s primasem anglikánské církve Justinem Welbym.

(zdroj: tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Ondřej Mléčka