Útok v Londýně: Kardinál vyzval k modlitbám a solidaritě, papež zaslal kondolenci

Datum publikace24. 3. 2017, 15.00

Kardinál Vincent Nichols vyzval kněze a věřící z westminsterské diecéze, aby se modlili za oběti středečního teroristického útoku před britským parlamentem. Ten spáchal britský konvertita k radikálnímu islámu a zanechal za sebou nejméně 4 mrtvé a 50 zraněných. Vyjádření soustrasti zaslal kardinálovi i papež František.

Útok ve Westminsteru nás všechny šokoval. Tento druh násilí, které jsme až příliš často viděli v jiných zemích, nyní s hrůzou a zabíjením dorazil i do našeho města. Modleme se nyní obzvláště za ty, kteří ztratili své životy a za ty, kteří ztratili své milované. Nechť náš hlas zní modlitbou, soucitnou solidaritou a pokojem. Všichni, kdo věří v Boha, Stvořitele a Otce všech lidí, ať se k tomuto hlasu připojí, neboť Boží víra nezná překážky,“ uvedl ve svém poselství kardinál Nichols.

Na tragickou událost zareagoval i papež František, který zaslal prostřednictvím vatikánského státního sekretáře Pietra Parolina poselství kardinálu Nicholsovi, ve kterém vyjádřil svou soustrast a ujistil ho, že se bude za jeho národ modlit.

Papež František přijal s hlubokým smutkem zprávu o obětech na životech a zraněných, která byly způsobeny útokem v centru Londýna. Jeho Svatost vyjádřila svoji modlitební solidaritu se všemi, kteří byli zasaženi touto tragédií. Nechť všichni, kteří zahynuli, spočinou milosrdné lásce Všemohoucího Boha. Papež František se modlí za božskou sílu a pokoj pro truchlící rodiny a ujišťuje, že celý národ má nyní své místo v jeho modlitbách,“ uvedl kardinál Parolin.

Po útocích ve Westminsteru byly oběti připomínány mnoha způsoby po celém městě. Kromě vigilie na Trafalgar Square se mnoho farností připojilo k uctění památky a modlitbám za zemřelé a jejich rodiny. V neděli 26. března bude kardinál Nichols celebrovat mši v katedrále za oběti útoku.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Tomáš Tetiva