Svatopetrský haléř je i na Twitteru a Instagramu

Datum publikace31. 3. 2017, 12.00

Celosvětová sbírka Svatopetrský haléř je nově i na Twitteru a Instagramu. Zapojení do sociálních sítí má umožnit vést dialog s lidmi, kteří chtějí pomoci potřebným, a informovat o projektech, které věřící podpořili.

Kořeny sbírky Svatopetrský haléř sahají do 8. století. Po spuštění webových stránek peterspence.va v listopadu loňského roku se s ní však mohou lidé setkat také na Twitteru a Instagramu.

Zapojení do sociálních sítí mají „vytvářet spolu s katolíky na celém světě přímou, autentickou a transparentní komunikaci, na níž se mohou podílet ti, kdo pomáhají nejpotřebnějším,“ uvádí Sekretariát Svatého stolce.

Na Twitteru ve třech jazycích (@obolus_en, @obolus_it, @obolus_es) a na jediném účtu na Instagramu (@obolus_va) se denně objevují krátká poselství papeže Františka, videa, obrázky a myšlenky týkající se papeže Františka a charitativní činnosti.

„Boží milosrdenství je velké světlo naplněné láskou a něhou, je to Boží pohlazení zranění způsobených našimi hříchy,“ píše se například v jednom z tweetů. V duchu milosrdenství podporuje Svatopetrský haléř mimo jiné výstavbu nemocnice ve středoafrickém Bangui, trpící lidi na Ukrajině nebo zřízení první katolické univerzity v Jordánsku.

Sbírka se koná na celém světě u příležitosti slavnosti sv. Petra a Pavla (29. června) nebo v nejbližší neděli, v České republice je to svátek Stolce sv. Petra (22. února). Výtěžek je věnován na charitativní činnost a pomoc univerzální církvi.

(zdroj: SIR, Vatican Insider)

Autor článku: Ondřej Mléčka