Zveřejněno logo a motto cesty papeže Františka do Egypta

Datum publikace31. 3. 2017, 12.30

Egyptská katolická církev zveřejnila logo a motto cesty papeže Františka do této severoafrické země, která se uskuteční ve dnech 28. a 29. dubna 2017.

Jak uvádí stránky egyptské katolické církve, mottem cesty papeže Františka jsou slova: „Papež míru v Egyptě míru“.

Logo znázorňuje zemi s řekou Nil a charakteristickými pyramidami. Portrét papeže je spojen s holubicí, symbolem míru. Uprostřed loga se nachází obrysy křesťanského kříže a muslimského půlměsíce, které mají vyjadřovat pokojné soužití obou náboženství.

Jak uvedl koptsko-katolický arcibiskup Emmanuele Bishay, součástí programu bude „téměř jistě“ slavení mše svaté na stadionu v Káhiře v sobotu 29. dubna. Zde se očekává se přítomnost věřících z Jordánska a Libanonu a možná i afrických zemí.

(zdtoj: Vatican Insider, catholic-eg.com)

Autor článku: Ondřej Mléčka