Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 23. dubna 2017

Datum publikace18. 4. 2017, 8.00

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Televize Noe zve své diváky k bohoslužbě ve středu a pátek od 12.05 hodin, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace. V sobotu od 10.30 odvysílá mši svatou s věčnými sliby z kláštera sester trapistek v Poličanech a ze stejného místa nabídne i bohoslužbu v neděli od 10.00 hodin.

V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté zařazeny v úterý, čtvrtek a pátek od 18.00 hodin, v tomto týdnu budou přenášeny z brněnského studia Proglasu, pražského kostela Panny Marie Sněžné a kostela sv. Bartoloměje v Kravařích. V sobotu Proglas nabídne přenos bohoslužby u příležitosti Národního pochodu pro život a rodinu, mše svatá v pražské katedrále začne v 10.00 hodin. Nedělní bohoslužba na Proglasu začíná v 9.00 hodin a tentokrát bude přenášena z duchovního centra v Brně-Lesné. Každý den od 15.10 se lze navíc připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se společenstvím ze Slavkovic, stanice během týdne vysílá také modlitbu růžence: v pondělí, středu a neděli v 18.00 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 22.30 hodin.

Český rozhlas odvysílá nedělní bohoslužbu Řeckokatolické církve z chrámu svatých Kosmy a Damiána v Praze. Od 9.00 hodin ji zde bude sloužit apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko a přímý přenos si lze pustit na stanici ČRo Vltava.

Televize Noe

středa 19. dubna, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

pátek 21. dubna, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

sobota 22. dubna, 10.30: mše svatá s věčnými sliby z kláštera sester trapistek v Poličanech

neděle 23. dubna, 10.00: mše svatá z klášterního kostela v Poličanech

Radio Proglas

úterý 18. dubna, 18.00: mše svatá ze studia Proglasu za posluchače a přátele

čtvrtek 20. dubna, 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 21. dubna, 18.00: mše svatá z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích

sobota 22. dubna, 10.00: mše svatá z katedrály sv. Víta v Praze za nenarozené děti, za rodiče a lékaře

neděle 23. dubna, 9.00: mše svatá z duchovního centra v Brně-Lesné

V tomto týdnu se každý den v 15.10 lze připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se společenstvím ze Slavkovic. Stanice během týdne vysílá také modlitbu růžence: v pondělí, ve středu a v neděli v 18.00 (slavný) a v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 22.30 (slavný).

Český rozhlas

neděle 23. dubna, 9.00 hodin, ČRo Vltava: bohoslužba Řeckokatolické církve z chrámu svatých Kosmy a Damiána v Praze, slouží apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko.

Autor článku: Jiří Gračka