Jezuité oslovují filipínské mileniály prostřednictvím hudby

Datum publikace28. 4. 2017, 15.00

Stovky mladých Filipínců se uplynulý víkend sešly v Manile na akci plné hudby, tance a osobních vyznání. Festival, který už druhým rokem organizují tamější jezuité, se především skládá z vystoupení mladých křesťanských kapel.

Přicházíme z různých komunit, různých farností, ale zde jsme sjednoceni,“ řekl Roseller Atilano, kněz a ředitel jezuitského úřadu pro hudbu. Dodal, že festival má za sebou letos teprve druhý ročník, ale „věří, že bude každý rok větší a větší“.

Atilano uvedl, že letošní ročník přilákal stovky mladých lidí z generace tzv. mileniálů z nejrůznějších vrstev mládež v hlavním městě, včetně kněží, seminaristů a dokonce řádových sester.

Kromě toho, že dáváme více a více katolických komunit dohromady, zjišťujeme, že filipínští skladatelé se začínají více věnovat modernímu zvuku hudebních chval. Tato iniciativa je náš příspěvek k rozvíjející se scéně filipínské duchovní hudby,“ prohlásil Atilano.

Věříme, že nám hudba pomůže lépe v komunikaci s mladými lidmi,“ řekl výkonný ředitel jezuitského odboru komunikace v Manile Emmanuel Alfonso.

Kardinál Luis Antonio Tagle zveřejnil video poselství, ve kterém litoval, že se nemůže akce zúčastnit. „Prostřednictvím této události vidím krásnou a zcela jasnou budoucnost církve,“ dodal.

Festival nabízí vystoupení místních křesťanských umělců, jejichž písně jsou na albu, které produkovali filipínští jezuité. Cílem je propagovat spiritualitu mezi mládeží prostřednictvím umění.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku: Tomáš Tetiva