Video s papežem Františkem před cestou do Fatimy

Datum publikace12. 5. 2017, 13.00

Před cestou do Fatimy, která probíhá 12. – 13. května 2017, zaslal papež František Portugalcům video vzkaz. V něm vyjadřuje svou touhu svěřit Panně Marii své bratry a sestry z celého světa.

Foto: Mazur / catholicnews.org.uk

Drahý portugalský lide,

chybí již jen pár dní do mé a vaší pouti k nohám Panny Marie Fatimské: dní, v nichž se s radostí těšíme na naše setkání v domě Matky. Vím, že jste chtěli, abych přijel i do vašich domovů a komunit, do vašich vesnic a měst. Pozvání jsem dostal. Je zbytečné říkat, že bych je rád přijal, avšak nemohu. Děkuji za pochopení, s nímž přijali různí představitelé mé rozhodnutí omezit cestu na okamžiky pouti do Fatimy, kde se společně všichni setkáme u nohou Panny Marie.

Chci stanout před Pannou Marií jako pastýř všeobecné církve a přinést jí kytici nejkrásnějších „květů“, jaké Ježíš svěřil do mé péče, totiž bratry a sestry celého světa, vykoupené Jeho krví, nikoho nevyjímaje. Potřebuji k tomu vás všechny. Potřebuji vaši jednotu – ať již fyzickou či duchovní, důležité je, aby vycházela ze srdce – abych shromáždil tuto svoji kytici, svoji „zlatou růži“. Tak budeme tvořit „jedno srdce a jednu duši“. Svěřím vás Panně Marii s prosbou, aby každému z vás pošeptala: „Mé Neposkvrněné Srdce bude tvým útočištěm a cestou, která tě povede k Bohu.“ (zjevení z června 1917)

„Spolu s Marií poutníkem v naději a míru“: tak zní motto této naší pouti. V něm je obsažen celý plán obrácení. Jsem rád, že jste se na tento požehnaný okamžik, který korunuje století plné požehnaných okamžiků, připravili intenzivní modlitbou. Ona rozšiřuje naše srdce a připravuje nás k přijetí Božích darů. Děkuji vám za modlitby a oběti, které za mě denně přinášíte a které tolik potřebuji, protože jsem hříšník mezi hříšníky, „člověk nečistých rtů, který přebývá mezi lidem nečistých rtů“ (Iz 6,5). Modlitba mi osvětluje zrak, abych dokázal vidět druhé tak, jak je vidí Bůh, abych je dokázal milovat tak, jako je miluje on.

V jeho jménu přijdu mezi vás, v radosti ze sdílení evangelia naděje a míru se všemi. Pán vám žehnej a Panna Maria vás ochraňuj!

Autor článku: Ondřej Mléčka