Charita Indie zakládá síť náboženských rozvojových organizací

18. 05. 2017 Rubrika: Zahraniční
Charita Indie se chystá vytvořit síť rozvojových organizací na náboženském základě, které se zabývají managementem zvládání katastrof. Hinduistické, muslimské, křesťanské a budhistické organizace se nyní sešly na přípravné schůzce společně se zástupci vládního úřadu pro zvládání katastrof.

Charita Indie se chystá vytvořit síť rozvojových organizací na náboženském základě, které se zabývají managementem zvládání katastrof.

Nechceme být jenom organizací, která se tímto tématem zabývá, chceme, aby se tím zabývaly i ostatní organizace,“ řekl Swamini Adityanand Saraswati z organizace Global Interfaith Wash Alliance.

Zástupci zúčastněných organizací se na přípravné schůzce dohodli na vytvoření aliance skupin a komunit, které se zabývají managementem zvládání katastrof. Dále pak vyzvali ke spolupráci všechny kompetentní osoby a organizace mající toto téma v popisu práce a dohodli se na vytvoření na vytvoření národní humanitární databáze.

Budovat odolnost místních komunit vůči katastrofám musí být naše ústřední priorita,“ uvedl Vinod Menon z vládního úřadu.

Paul Moonjely z indické Charity a prohlásil, že síť bude podporovat odolnost komunit, vytvářet obecné povědomí o tématu, provádět tréninková cvičení a společná vyhodnocování a programy v průběhu katastrof.

Přípravné schůzky se zúčastnili zástupci Caritas India, Catholic Relief Service (CRS), Church's Auxiliary Social Action (CASA), World Vision India and Islamic Relief, Muslim Aid, Brahm Kumaris, Global Interfaith Wash Alliance , Vedic University and Mata Amritmayi Foundation.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku: Tomáš Tetiva