Mládež

Další ročník Studijně-Formačního kurzu úspěšně zakončilo 14 studentů

01. 05. 2017
Ve dnech 24. - 28. dubna 2017 proběhl poslední týden Studijně-Formačního kurzu v tomto ročníku. Při mši svaté, kterou jsme společně slavili s českými a moravskými biskupy byly předány absolventům kurzu dekrety.

"Letošní ročník absolvovalo 14 studentů, což je takový každoroční průměr." hodnotí kurz ředitel Sekce pro mládež P. Jan Balík. Dvouletý kurz, který je zakončen ústní zkouškou od roku 2002 úspěšně zakončilo 187 studentů.

Po mši svaté, kterou sloužil olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předal předseda České biskupské konference, kardinál Duka, všem letošním absolventům dekrety a osobně jim k zakončení kurzu pogratuloval.

Tento týden Studijně-Formačního kurzu pokračoval v následujících dnech zajímavými přednáškami, např. sociologa Jana Kellera, Marka Wiesengangera o výchově k identitě muže a ženy nebo poslankyně Pavlíny Nytrové.

Ředitel Sekce pro mládež, P. Jan Balík, dodává: "Tento týden byl pro mě poslední v roli ředitele SFK. Těším se, že můj nástupce bude v tomto díle pokračovat a SFK bude i nadále příležitostí k setkávání a obohacování se vědomostmi a zkušenostmi při práci s mládeží."

Nový ročník Studijně-formačního kurzu začíná v říjnu (15. - 20. října 2017) v Češkovicích u Blanska. Kurz je určen pro všechny, kteří se chtějí vzdělávat a formovat pro práci s mládeží v církvi.

Bližší informace o kurzu a přihlášky: www.sfk.signaly.cz

Autor článku: Vojtěch Orlík