Papež František navštíví příští rok Chile a Peru

Datum publikace20. 6. 2017, 14.00

První apoštolská cesta Svatého otce v roce 2018 povede do Chile a Peru. Ředitel tiskového střediska Svatého stolce Greg Burke uvedl, že papež přijede na pozvání hlav států a tamějších biskupů. František bude v Chile pobývat od 15. do 18. ledna a navštíví města Santiago, Temuco a Iquique. Následně pak zavítá do Peru, kde bude pobývat od 18. do 21. ledna a navštíví města Lima, Puerto Maldonado a Trujillo.

Foto: Daniel Ibanez/CNA

Zpráva o chystané návštěvě papeže Františka se rychle rozšířila v jihoamerických diecézích a chilští biskupové dokonce svolali tiskovou konferenci, která byla vysílána živě prostřednictvím facebookové stránky Iglesia de Santiago.

Konference se zúčastnil apoštolský nuncius Ivo Scapolo a předseda Chilské biskupské konference Santiago Silva Retamales. „Prožíváme radost z oznámení návštěvy papeže v naší zemi. Těší nás, že i takto periferní země mají ústřední místo v pastorační péči Svatého otce,“ řekl Santiago Silva Retamales.

Přítomen byl také kardinál a arcibiskup Santiaga Riccardo Ezzati. „Máme velkou radost z návštěvy papeže v naší zemi a obzvláště se radujeme, že zavítá do Santiaga, kde žije významná část chilské populace,“ řekl kardinál Ezzati.

Kardinál Ezzati uvedl, že pozvání k návštěvě země předali papeži Bergogliovi už v březnu 2013, několik dní po jeho zvolení do čela papežského úřadu. „Pozvali jsme ho na návštěvu Chile, když jsme přijeli do Říma na slavnostní mši k zahájení Bergogliova pontifikátu. Biskupské konference poté zaslala do Vatikánu formální žádost, kterou znovu připomněli při naší poslední návštěvě,“ dodal kardinál Ezzati.

Plánovaná návštěva bude už sedmá apoštolská cesta papeže do Latinské Ameriky. Svatý otec už dříve navštívil Brazílii, Ekvádor, Bolívii, Paraguay, Kubu, Mexiko a letos září se chystá do Kolumbie.

(Zdroj: Radio Vaticana, Rome Reports TV News Agency, Vatican Insider)

Autor článku: Tomáš Tetiva