CCEE bude jednat o pastorační péči migrantů

Datum publikace18. 9. 2017, 12.00

Pravidelné výroční setkání biskupů a zástupců Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), kteří mají na starost pastorační péči migrantů, se uskuteční v Římě od 21. do 23. září. V rámci jednání se kromě jiného účastníci setkají na audienci s papežem Františkem a budou debatovat s představiteli sekce pro migranty a uprchlíky vatikánského Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji.

Foto: Tom Albinson/CC BY-ND 2.0

Jednání zahájí prezentace zprávy o práci biskupských konferencí týkající se pastorační péče migrantů, kterou přednese profesor milánské univerzity Gian Carlo Blangiardo. Poté se bude diskutovat o současných problémech jednotlivých zemí ve vztahu k přijímání a integraci migrantů.

Dále se bude debatovat o prioritách a projektech vatikánského Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji. Jednání pak uzavře diskuse o koordinaci různých aktérů, kteří se zabývají pastorační péči migrantů (Svatý stolec, evropské biskupské konference a další mezinárodní církevní subjekty).

Setkání pak ukončí návštěva St. Saba Center, které zřizuje Centro Astalli Association (Jezuitská služba pro uprchlíky v Itálii) a kde jsou umístěni žadatelé o azyl. Jednání bude neveřejné, po jeho skončení bude zveřejněno prohlášení.

(Zdroj: Tisková zpráva CCEE)

Autor článku: Tomáš Tetiva