Papež se modlil za oběti zemětřesení v Mexiku, biskupové vyzývají k solidaritě

Datum publikace20. 9. 2017, 13.00

Papež František na pravidelné středeční generální audienci vyjádřil svůj soucit s obětmi zemětřesení v Mexiku. Současně mexičtí biskupové vyzvali k solidaritě se všemi, kteří byli zasažení touto přírodní tragédií.

Foto: Daniel Ibanez/CNA

Je zde mezi vámi mnoho Mexičanů; zemětřesení způsobilo oběti na životech a materiální škody, chci proto v tomto momentu bolesti vyjádřit svůj soucit s celým mexickým národem. Nechť Bůh Všemohoucí přijme k sobě všechny ty, co ztratili své životy,“ řekl papež na svatopetrském náměstí a zároveň ocenil práci všech záchranářů, kteří pomáhají obětem tragédie.

Jsme spojení v zármutku nad obětmi zemětřesení, ke kterému došlo 19. září v různých částech naší země, především ve státech Morelos, Tlaxcala, Puebla, Guerrero, Oaxaca, Mexico a v Mexico City,” stojí v prohlášení mexické biskupské konference.

Znovu jsme svědky solidarity Mexičanů, kteří vidí svého bližního v tom, kdo prožívá utrpení. Tisíce rukou se zformovalo v řetězec života, aby zachránili, nakrmili nebo podali to, co je zrovna potřeba v této naléhavé situaci,“ uvádí se dále v prohlášení.

Generální sekretariát mexické biskupské konference už zahájil koordinaci humanitárních aktivit společně s různými církevními organizacemi.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva