Přímé přenosy bohoslužeb od 25. září do 1. října 2017

Datum publikace25. 9. 2017, 8.45

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během tohoto týdne přímým přenosem. V Televizi Noe, Radiu Proglas, České televizi a na Českém rozhlasu.

Foto Pavel Langer / Člověk a víra

Významným momentem bude ve čtvrtek slavnost sv. Václava, hlavního patrona České země. Národní pouť k tomuto světci se uskuteční v místě jeho mučednické smrti ve Staré Boleslavi: mše svatá zde začne v 10.00, hlavním celebrantem bude ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz a kázat bude kardinál Dominik Duka OP. Přímý přenos této události odvysílá Česká televize (na druhém programu) i Český rozhlas (na stanici Vltava).

Televize Noe zve své diváky k bohoslužbě v pondělí, středu a pátek od 12.05, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace. Ve čtvrtek od 16.00 stanice odvysílá přímý přenos mše svaté z areálu salesiánského střediska v Brně-Žabovřeskách a v sobotu od 10.30 bohoslužbu, při které bude v Bratislavě-Petržalce blahořečen salesián Titus Zeman. V neděli pak stanice nabídne několik přímých přenosů z návštěvy papeže Františka v Boloni; mše svatá je na pořadu v 17.00 a přímý přenos bude zahájen už o deset minut dříve.

V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté zařazeny v úterý, čtvrtek a pátek v 18.00, v tomto týdnu budou přenášeny prostřednictvím Radia Lumen z baziliky sv. Kříže v Kežmaroku, dále z pražského kostela Panny Marie Sněžné a z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích. Nedělní bohoslužba na Proglasu začíná v 9.00 a přenášena bude z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích. Během týdne také Proglas zve k modlitbě růžence: v pondělí a středu od 18.00, v úterý a pátek od 22.30 a v sobotu od 20.30, a v pátek po 15. hodině také k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Česká televize

čtvrtek 28. září, 10.00, ČT2: přímý přenos mše svaté z Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi

Český rozhlas

čtvrtek 28. září, 10.00, ČRo Vltava: přímý přenos mše svaté z Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi

Televize Noe

pondělí 25. září, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 27. září, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

čtvrtek 28. září, 16.00: mše svatá z areálu salesiánského střediska v Brně-Žabovřeskách

pátek 29. září, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

sobota 30. září, 10.30: mše svatá z Bratislavy s blahořečením salesiána Tituse Zemana

neděle 1. října, 16.50: mše svatá ze stadionu v Boloni u příležitosti návštěvy papeže Františka

Radio Proglas

úterý 26. září, 18.00: mše svatá prostřednictvím Radia Lumen z baziliky sv. Kříže v Kežmaroku

čtvrtek 28. září, 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 29. září, 18.00: mše svatá z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích

neděle 1. října, 9.00: mše svatá z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Autor článku: Jiří Gračka