Co kilometr, to slabikář

10. 11. 2017 Rubrika: Domácí
V sobotu 11. listopadu v 11.00 hodin v oboře Hvězda odstartuje běh na podporu vzdělávacího programu Škola hrou organizace SIRIRI o.p.s.

Foto: SIRIRI.org

SIRIRI ve spolupráci s Francouzským Lyceem v Praze pořádají tradiční charitativní běh, kterého se mohou zúčastnit všichni zaregistrovaní běžci. Startovné činí 50 Kč a za každý uběhlý okruh, tedy kilometr se platí od 50 do 100 Kč. Délka trati je 1 až 10 km a každý běžec si zvolí, jaká vzdálenost mu vyhovuje. Malí běžci mohou běžet až 10 kol, přičemž jeden okruh má 300 m.

Účastníci si odběhnuté kilometry buď zaplatí sami, nebo si mohou sehnat sponzory, které sami osloví. Uběhnuté peníze budou určeny na podporu programu Škola hrou ve Středoafrické republice, která patří mezi jednu z nejchudších zemí světa. Náklady na jeden slabikář ve středoafrickém jazyce sango činí cca 50 Kč. Jeden uběhnutý kilometr tedy znamená jeden slabikář pro tři děti do lavice

Registrace bude probíhat od 9.00 do 10.00 na stejném místě jako start, tedy před letohrádkem Hvězda.

Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Čas nebude měřen. Poběžte tedy na sv. Martina a vyběhejte lepší vzdělání pro středoafrické školáky.

Více informací o programu Škola hrou najdete zde.

Autor článku: Nela Fabiánová