P. Michel Remery ukončil svojí misi v CCEE

30. 12. 2017 Rubrika: Zahraniční
P. Michel Remery končí svoje funkční období v Radě evropských biskupských konferencí (CCEE), kde působil ve funkci zástupce generálního sekretáře. Nyní se bude věnovat převážně mezinárodním projektům pastorace mládeže na lucemburském arcibiskupství.

Jsem velmi vděčný za léta, která jsem strávil na CCEE a zvláště za setkání s mnoha lidmi a za situace, které jsem zažil v různých zemí našeho kontinentu. Naučil jsem se hodně a zejména si vážím všech osobních setkání a intenzivního prožívání víry za velmi různých okolností,“ uvedl P. Michel ve svém dopise na rozloučenou s CCEE.

Při svém bilancování obzvláště vyzdvihl organizaci sympozia CCEE k doprovázení mladých lidí, které se uskutečnilo v březnu 2017. Podle něj právě přípravy sympozia představovaly vyvrcholení velké části jeho práce pro CCEE v pěti různých pastoračních aktivitách. „Svým způsobem to mělo určitý prorocký aspekt vzhledem k úkolům, které přede mnou leží nyní,“ napsal.

Na pozvání arcibiskupa lucemburského Jean-Clauda Hollericha se P. Michel bude věnovat mezinárodním projektům týkající se evangelizace a práce s mládeží. Pilotním projektem bude Tweeting with God, který podporuje dialog o víře s mladými lidmi ve více než 15 jazycích.

Chceme oslovovat mladé lidí po celém světě, zejména prostřednictvím sociálních sítí. Také budeme podporovat klíčové lídry mládeže a pomáhat jim doprovázet mladé lidí na jejich cestě s Bohem. Další můj úkol bude udržovat kontakt s lidmi, kteří pracují v oblasti pastorace mládeže na mezinárodní úrovni, vyměňovat si vzájemně zkušenosti a nové nápady. V neposlední řadě budu působit jako národní kaplan pro mládež v Lucembursku,“ zakončil P. Remery.

(Zdroj: Tiskové středisko CCEE)

Autor článku: Tomáš Tetiva