Neztrácejte naději v lepší svět, připomíná na počátku roku papež

03. 01. 2018 Rubrika: Papež František
Papež František na začátku roku vyzval všechny lidi dobré vůle, aby neztráceli naději v lepší svět. Při mši svaté ve Svatopetrské bazilice ve Vatikánu mluvil papež o Matce Boží a před modlitbou Anděl Páně na náměstí sv. Petra vyzval k modlitbám za uprchlíky.

Foto: © Mazur/catholicnews.org.uk

Papež František reagoval na pondělní text evangelia, kde zaznívalo, že Panna Maria: Uchovávala všechno v srdci a rozvažovala o tom. (Lk 2,19) „Jednoduše uchovávala. Maria nemluvila. A toto mlčení nám říká, že také my, chceme-li se uchovávat, potřebujeme se ztišit. Potřebujeme setrvat ve ztišení a pozorovat jesličky. Před jesličkami totiž objevujeme, že jsme milováni, a okoušíme ryzí smysl života. Mlčky hledíme a necháváme Ježíše, aby promluvil k našemu srdci a svojí nepatrností rozložil naši pýchu, svojí chudobou narušil naši pompéznost a svojí něhou obměkčil naše necitlivé srdce. Vyhrazujeme-li si každý den chvilku na ztišení s Bohem, uchováváme svoji duši, uchováváme svoji svobodu před leptavými banalitami konzumu, reklamním otupováním, šířením prázdných slov a struhujícími návaly řečnění a halasu,“ říká papež František.

Na svatopetrském náměstí pokračoval ve vyprávění o Panně Marii a poté vzpomenul Světový den míru, který připadal na první den nového roku. Vyzval k modlitbě za uprchlíky i migranty, a taktéž svěřil započatý rok 2018 do ochrany Panně Marii.

Celý text homílie najdete na webu české sekce Rádia Vatikán. 

(Zdroj: Radio Vaticana, ČTK)

Autor článku: Nela Fabiánová