V srpnu s rodinou do Dublinu

Datum publikace16. 1. 2018, 15.00

Celosvětové setkání rodin v Dublinu, kterého se zúčastní i papež František, se koná od 21. do 26. srpna 2018. Jet můžete i vy! CK Miklas Tour pořádá letecký zájezd pro cca 50 osob. Mottem akce je: Rodina jako radostná zvěst a radost pro svět.

Foto: Iva Horálková / Člověk a víra

Celosvětové setkání rodin v Dublinu bude věnováno exhortaci Amoris laetitita. Program je rozdělen na více částí, kdy bude nejprve od středy do pátku probíhat teologicko-pastorační kongres. Ten se ve středu zaměří na téma rodina a víra, ve čtvrtek rodině a lásce a v pátek otázkám rodiny a naděje. V sobotu podvečer je připravený slavnostní koncert pro rodiny a setkání vyvrcholí pontifikální mší svatou v neděli dopoledne.

Mottem setkání je: Rodina jako radostná zvěst a radost pro svět. Vyzývá nás k volbě rodiny jako odpovědi na lásku, která vychází z každého muže a ženy. (…) Rodiny, a zejména křesťanské rodiny, jsou dobrou zprávou – evangeliem – pro církev i svět. Právě ony totiž doslova podporují život církve, i život světa.

Celému setkání bude předcházet i šest katechezí, které vycházejí z exhortace Amoris laetitia a budou se konat ve farnostech. Program je nazván Amoris: Mluvme o rodině! Buďme rodinou! a je již ke stažení na webu:

• Realita dnešního rodinného života,
  • Křesťanská vize rodiny,
  • Boží sen o lásce,
  • Manželská láska rostoucí ke zralosti,
  • Z Božího milosrdenství není nikdo vyloučen,
  • Evangelium naděje pro naše rodiny.

Ubytování pro účastníky bude zajištěno v hostelu poblíž obou katedrál. Ceny za 4, 8, 14 lůžkové pokoje se snídaní se pohybují v cenovém rozmezí 20 - 35 euro/os. za noc. Cena zpáteční letenky cca 5500,-Kč.
Odlet je plánován během úterý 21. srpna 2018, středa – čtvrtek fakultativní výlety (60 euro za dopravu), pátek účast na kongresu (se simultánním překladem). Doprava z letiště a zpět 20 euro/osobu. Registrační poplatek je 38 euro.

Další informace na miklastour@miklastour.cz Přihláška je k nalezení na www.miklastour.cz.

Zatím je na letecký zájezd přihlášeno pět rodin. Neváhejte, přihlaste se a užijte si nezapomenutelnou atmosféru ze světové setkání s papežem Františkem.

Více informací na zde.

Autor článku: Nela Fabiánová