Mládež

Postní koučink

08. 02. 2018
Popeleční středa letos připadá na 14. února. Tímto dnem začíná čtyřicetidenní postní období, v němž se máme připravit na prožití Velikonoc. Letos již podruhé komunitní web Signaly.cz nabízí uživatelům službu postního koučinku.

Není těžké dát si předsevzetí pro postní dobu, těžší je ho dodržovat. Pomoci může rozhovor s někým, kdo naše předsevzetí zná a může nás v obtížných chvílích povzbudit, podržet nebo „nakopnout“. Signály oslovili několik kněží, řeholníků a řeholnic, zda by byli ochotní převzít v postní době roli duchovního „kouče“, který by pomohl zájemcům z řad autorizovaných uživatelů projít tímto obdobím liturgického roku.

Jedna z účastnic minulého ročníku i přes nevýhodu neosobního kontaktu s doprovázejícím hodnotí aktivitu pozitivně a dodává: „Pomohlo mi dát postní době nějakou strukturu, dostala jsem zpětnou vazbu, povzbuzení a doporučení."

Kouč a zájemce bude přiřazen losem. Ještě před Popeleční středou by se měli vzájemně představit a dohodnout se na způsobu prožívání postní doby, na konkrétních předsevzetích.

V průběhu postní doby má pak uživatel možnost jednou týdně, nejlépe v neděli, napsal svému kouči, jak se mu v uplynulém období dařilo, co bylo snadné, co těžké, s čím si neví rady a na druhý den, tedy v pondělí, by mu přišla odpověď s radou a povzbuzením informuje zájemce web Signály. A nabízejí 19 tipů jak přežít/prožít půst.

 

Zdroj: Signály.cz, redakčně upraveno

foto: www.wikimedia.org, CC0

Autor článku: Vojtěch Orlík