banner sekce
Sekce

Školství

IV. Konference duchovních pracovníků církevních škol a školských zařízení

IV. Konference duchovních pracovníků církevních škol a školských zařízení se bude letos konat ve dnech 4. - 6. dubna 2018 v klášteře Želiv. Uzávěrka přihlášek je 16. března 2018.
Publikováno: 16. 2. 2018 13:51

Přihlašovat se můžete zde: http://form.cirkev.cz/

Konference bude probíhat v prostorách kláštera Želiv, stravování v klášterní restauraci.

Ubytování:

Zajištěno přímo v klášteře (dle druhu pokoje buď 412 Kč/os/noc či 612 Kč/os/noc) a v nedalekém hotelu Na Kocandě  https://kocanda.cz/ (pokud bychom se nevešli do kláštera – 492 Kč/os/noc).
Ve středu 4. dubna je možno se ubytovávat již od 14:00 h.

Stravování:

Veškeré stravování bude zajištěno v prostorách klášterní restaurace.

Ceny jednotlivých jídel:

· Snídaně – formou rautu k ubytování (Na Kocandě 80 Kč)

· Oběd – 135 Kč

· Večeře – 100 Kč

Ke stravování je třeba se předem přihlásit. Volba vegetariánské stravy je součástí přihlašování.

Eventuální dietní omezení, prosím, nahlaste co nejdříve (stačí uvést do poznámky v přihlášce).

Platbu za ubytování a stravování provedete po Vašem příjezdu sami v klášteře Želiv hotově nebo platební kartou proti dokladu o zaplacení (na fakturu nelze). Hotel Na Kocandě platební karty nepřijímá, je třeba s sebou mít dostatečnou hotovost.

Parkování je k dispozici přímo na místě s dostatečnou kapacitou parkoviště. Parkování je bez poplatku.

Autor článku:
Mgr. Marta Vacušková

Další aktuality

Bože, proč jsi mě stvořil?

27. července - 1. srpna 2019 se na Hutisku - Solanci uskuteční duchovní cvičení s P. Josefem Čunkem a sestrami boromejkami pro dívky od 17 do 30 let. Více informací a přihlášky: S.M. Vincenta Kořínková, boromejka, tel.: 723 477 525 www.boromejky.cz www.hledampovolani.cz vincenta@boromejky.cz
04.06.2019

POŠTA PRO HOLUBA

Otec biskup Tomáš Holub přijal výzvu a odpovídá na dotazy mladých skrze pohled Synody. Každý nedělní večer v červnu, vyjde 1 díl pořadu POŠTA PRO HOLUBA. Synoda o mládeži neskončila loni v Římě, ale v červnu navazuje mezinárodním fórem mladých, o prázdninách vyjde exhortace Christus vivit v češtině. V září by mohlo vyjít dalších pět dílů – když mladí budou posílat videoPoštu pro Holuba. Prvních pět dílů bude na témata: církev a společnost mladých, ženy v církvi, sexualita a sex před svatbou, ekologie, kněžství dnes. Velkou hodnotou projektu je, že na díle pracovali sami mladí lidé - studenti Vyšší odborné školy publicistiky pod dohledem a za pomoci profesionálů a spolupráce Noe a Signálů. Trailer - https://www.youtube.com/watch?v=JJe2Wq20aaQ Videa budou jak na facebook stránce, či Youtube kanále Signaly.cz. Více o projektu https://postaproholuba.signaly.cz
04.06.2019

Nabídka učitelství pro střední školy v Praze

PhDr. Mgr. Zdeněk Sivek, MBA, nabízí učitelství Čj, Aj a Tv pro církevní střední školy v Praze. Nastoupit může dle dohody. Více informací na telefonu: 603 556 622.
30.05.2019

Ora et labora aneb Modlitba a služba

Kdy? Od 1. 7. do 7. 7. 2019 Kde? V komunitě sester boromejek + u nemocných a starých lidí v Domě sv. Antonína v Moravských Budějovicích. Kontaktní osoba: S. M. Vincenta Kořínková, mobil: 723 477 525 (je možno domluvit i jiný termín) Přihlášky posílejte nejlépe do 25. 6. 2019 na adresu: vincenta@boromejky.cz Více najdete na: www.boromejky.cz (nabídky/akce pro dívky) Co si vzít s sebou?  oblečení (např. tričko a pohodlné kalhoty)  přezůvky s pevnou podrážkou pro práci u nemocných  spacák – pokud možno  hudební nástroj (kdo má)  Bibli, breviář (možnost)  a hlavně otevřené srdce www.hledampovolani.cz
26.05.2019

Zlato z prosluněné Bratislavy do Oder

Hlavní město Slovenska je řadu let pořadatelem mezinárodního hudebního festivalu „Slovakia Cantat“. Dívčí pěvecký sbor DATIO ze Střední pedagogické a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České v Odrách se tohoto festivalu zúčastnil již v letech 2013 a 2016. V letošním roce se konal XXIII. ročník, probíhal ve dnech 25. – 28. dubna 2019 a sbor Datio zopakoval své předchozí úspěchy a znovu získal zlaté pásmo v kategorii C1! Děkujeme panu sbormistrovi Josefu Zajíčkovi, i všem pedagogům a studentkám. A gratulujeme.
14.05.2019