Programové tipy Radia Proglas na 8. týden roku 2018

17. 02. 2018 Rubrika: Domácí
V týdnu od 19. do 25. února 2018 si můžete například poslechnout magazín Kafemlýnek věnovaný správnému psychomotorickému vývoji dětí nebo vzpomínkový pořad na literárního kritika Jaroslava Meda.

V aktuálním týdnu naladíte v přímém přenosu tyto bohoslužby: v úterý 20. února v 18.00 mši svatou z brněnského studia Radia Proglas za posluchače - přátele Proglasu, ve čtvrtek 22. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 25. února v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Připojit se můžete také k modlitbě růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu křížové cesty zachytíte po 15. hodině v postní době – vždy ve středu a v pátek.

První rok života dítěte je ve znamení dynamického rozvoje jeho psychických i pohybových možností. O tom, jak by měl správný vývoj miminka vypadat, jak rozpoznat odchylky od něj a jaké jsou časté rodičovské chyby, uslyšíte v první části dvoudílného rozhovoru v Kafemlýnku v úterý 20. února v 9.30. Hostem Terezie Breindlové bude fyzioterapeutka Petra Lacinová.

V těchto dnech vrcholí přípravy studentů na budoucí povolání. Výběr vysoké školy patří, v rámci vzdělávání a budoucího povolání, k zásadním životním krokům. Jaké možnosti mají ti, kdo přemýšlejí o studiu na některé z katolických teologických fakult v ČR? Odpověď nabídne společný pořad regionálních studií Proglasu ve středu 21. února ve 20.15.

V neděli 25. února uslyšíte mimořádně jako vzpomínku na nedávno zesnulého literárního kritika Jaroslava Meda pořad věnovaný této osobnosti. Poslouchejte od 17. hodiny. Původně plánovaný rozhovor z cyklu Investor do Božího království zachytíte o týden později – tedy 4. března v 17 hodin. 14. února 2018, na Popeleční středu, se uzavřelo pozemské putování významného historika české křesťansky orientované literatury Jaroslava Meda (*1932). Nad přínosem jeho osobnosti (nejen) české kultuře, ale i nad jeho osobitým habitem křesťana se zamýšlejí literární vědec Jiří Trávníček a ředitel Salesiánského střediska v Brně-Žabovřeskách P. Zdeněk Jančařík.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program a další informace naleznete na www.proglas.cz.

Autor článku: Nela Fabiánová