Programové tipy Radia Proglas na 10. týden 2018

Datum publikace3. 3. 2018, 14.00

V týdnu od 5. do 11. 3. 2018 zachytíte na vlnách Proglasu například rozhovor s rakouským psychologem Georgem Frabergerem nebo pořad věnovaný knize Zdeňka Jančaříka Turínské plátno.

Foto: Pavel Šaněk, Rádio Proglas

V aktuálním týdnu naladíte v přímém přenosu tyto bohoslužby: v úterý 6. března v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 8. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 11. března v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Připojit se můžete také k modlitbě růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Od narození je bez horních i dolních končetin, ale i s tímto handicapem vystudoval univerzitu, stal se otcem čtyř dětí a jako psycholog pomáhá lidem po těžkých a devastujících zraněních. Rakouský psycholog Georg Fraberger bude hostem pořadu studia Brno. V pondělí 5. března ve 20.15 se dozvíte o jeho životě, práci i osobní spiritualitě. Rozhovor připravil Filip Breindl.

Magdalena Strejčková bývala během své rodičovské dovolené pravidelnou posluchačkou Kafemlýnku. Pak také byla několikrát hostem a v úterý 6. března v 9.30 přijde znovu představit svou knihu fejetonů na rodinná témata s příznačným názvem „Máma na roztrhání“. Budeme se jí ptát, jak zvládla zařídit vydání knížky, jak se mění role maminky s odrůstáním dětí a jaká nová témata ve výchově se objevují s pubertou.

Turínské plátno patří mezi nejpodivuhodnější křesťanské relikvie. Ačkoli je jeho pravost stále nejasná, jeho spirituální působnost je nezpochybnitelná. V češtině přesto neexistuje žádná kniha, která by tento duchovní rozměr Turínského plátna rozvíjela a moderně reflektovala. Zdeněk Jančařík, autor úspěšné knihy Přeskočit horu, se chápe tématu jak v jeho faktické, historické rovině, tak té spirituální. Nad plátnem rozvíjí současnou, a přesto nadčasovou meditaci o zásadních aspektech křesťanské víry. Dává tak klíč jak k duchovnímu vnímání plátna v jeho historické perspektivě, tak k rozvoji osobní spirituality každého člověka. Knihu Plátno z Turína představí v Knihovničce Proglasu redaktorka Hana Svanovská v neděli 11. března ve 13.20.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: Nela Fabiánová