Programové tipy Radia Proglas na 11. týden 2018

Datum publikace11. 3. 2018, 6.00

V týdnu od 12. do 18. 3. 2018 zachytíte na vlnách Proglasu například první díl nového seriálu 100 let Československa – 100 let české dechovky v rámci týdeníku Hrajte, kapely! nebo pořad věnovaný Světovému dni vody.

V aktuálním týdnu naladíte v přímém přenosu tyto bohoslužby: v úterý 13. března v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače přátelé Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 15. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 18. března v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Připojit se můžete také k modlitbě růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu křížové cesty zachytíte v postní době po 15. hodině, vždy ve středu a v pátek.

Ve čtvrtek 15. března v 16.55 si můžete v rámci týdeníku Hrajte, kapely! připomenout stoletou historii české státnosti, formou evropského kulturního fenoménu – české dechovky. Pořad je složený z nejkrásnějších písniček, které provázely vznik republiky a mapovaly celých 100 let. Uslyšíte skladby F. Kmocha, A. Borovičky, J. Vejvody, K. Vacka, J. Poncara a dalších klasiků české dechovky až po výrazná současná díla. S každou významnou historickou změnou jsou spojeni konkrétní lidé, události, významná místa i krásné písničky. Během čtyř dílů se můžete těšit na přehled těch nejzajímavějších písniček od roku 1918 po současnost. Volný cyklus zachytíte během letošního roku a pro vysílání Proglasu jej připravuje Václav Hlaváček.

U příležitosti Světového dne vody navštívil redaktor Proglasu Antonín Žolnerčík pobočku Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě. Pozvání k mikrofonu přijal vedoucí Hydrologického oddělení Jan Unucka. Nenechejte si ujít pořad ostravského studia ve čtvrtek 15. března ve 20.15.

18. března uplyne rok od smrti kardinála Miloslava Vlka. Zavzpomínat na něj přijde do studia Kristián emeritní plzeňský biskup František Radkovský. Zazní i svědectví kardinála Vlka z roku 2016. Promluví také jeho bývalí spolupracovníci, kteří se zamyslí nad tím, nakolik myšlenky kardinála Vlka rezonují v dnešní společnosti. Pořadem Živě z Prahy vás v pátek 16. března od 9.30 provede Kateřina Rózsová.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová