Přímé přenosy bohoslužeb od 26. března do 2. dubna 2018

Datum publikace26. 3. 2018, 8.00

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.

Foto: Člověk a víra

Televize Noe zve své diváky k bohoslužbám v pondělí a středu od 12.05 z kaple v ostravském studiu Telepace. Po většinu velikonočního tridua pak následují přenosy z Říma, kde bude obřady celebrovat papež František. Na Zelený čtvrtek od 9.25 televize nabídne mši svatou se svěcením olejů ze svatopetrské baziliky. Večerní mši svatou na památku Večeře Páně odvysílá Noe od 18.00 z kostela Panny Marie Královny v Ostravě – Mariánských Horách, navazuje na ni eucharistická adorace. Na Velký pátek odvysílá TV Noe od 16.55 obřady na památku Umučení Páně ze svatopetrské baziliky a ve 21.10 pak i tradiční křížovou cestu z Kolosea. Velikonoční vigilie na Bílou sobotu začne ve 20.25. V neděli pak stanice odvysílá mši svatou s papežem Františkem, přímý přenos začíná v 9.55, a v 11.55 i papežské požehnání Urbi et orbi. V pondělí 2. dubna pak Noe od 11.55 odvysílá přímý přenos modlitby Vesel se nebes Královno z Říma a od 12.20 i mši svatou z kaple Telepace.

V nabídce Radia Proglas je zařazena mše svatá v úterý od 18.00 ze studia Proglasu. Obřady svatého třídenní budou přenášeny z kostela Panny Marie Sněžné v Praze na Zelený čtvrtek v 18.00, z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích na Velký pátek taktéž od 18.00 a z brněnského kostela sv. Augustina na Bílou sobotu od 20.30. Mše svaté v neděli a pondělí velikonoční stanice odvysílá vždy v 9.00: nedělní z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích a pondělní z litoměřického kostela Všech svatých, v neděli od 12.00 mimoto nabídne přímý přenos papežského požehnání Urbi et orbi. Ve středu po 15. hodině se lze navíc připojit k modlitbě křížové cesty a od Velkého pátku vždy v 15.00 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Stanice vysílá také modlitbu růžence: v pondělí a středu od 18.00 a v úterý a pátek od 22.30.

Česká televize nabídne na svém druhém programu v neděli od 10.00 mši svatou z katedrály sv. Václava v Olomouci, celebrovat ji bude arcibiskup Jan Graubner. V 11.55 pak začíná přímý přenos papežského požehnání.

Český rozhlas odvysílá na Velký pátek obřady na památku Umučení Páně z kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze na Starém Městě. Od 18.00 je celebruje Mons. Tomáš Halík a přímý přenos si lze pustit na stanici ČRo Vltava.

Televize Noe

pondělí 26. března, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 28. března, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

čtvrtek 29. března, 9.25: mše svatá se svěcením olejů z baziliky sv. Petra v Římě, celebruje papež František