Programové tipy Radia Proglas na 15. týden 2018

Datum publikace9. 4. 2018, 8.00

V týdnu od 9. do 15. dubna se můžete těšit na první besedu z premiérové série Bez obav? s podtitulem Cesty k bídě nebo pořad Křesťan a svět na téma Manželé na plný úvazek.

V pondělí 9. dubna na Slavnost Zvěstování Páně v 18.00 mimořádně mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v úterý 10. dubna mši svatou z katedrály sv. Jimrama v Nitře u příležitosti zasedání České biskupské konference a Konference biskupů Slovenska (celebruje kardinál Dominik Duka) ve čtvrtek 12. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 13. dubna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 15. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15 hodin.

V aktuálním týdnu zachytíte také modlitbu růžence – ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.40.

Hostem Antonína Žolnerčíka bude v rámci Noční linky v pondělí 9. dubna duchovní správce farnosti Kravaře u Hlučína P. Daniel Vícha. Od 22.30 můžete telefonovat či psát dotazy z oblasti duchovního života, morální teologie a pastorální teologie.

V dubnu zachytíte na vlnách Proglasu další sérii besed Bez obav? Tentokrát na sociální témata – jarní čtveřice debat nese podtitul Cesty k bídě. Redaktor Marek Chvátal bude se svými hosty diskutovat nad problémy lidí, kteří se vlastním, či cizím zaviněním dostali na úplné sociální dno. Pozvání přijali P. Šebestián Smrčina, OFM, vedoucí Poradny pro ženy a dívky Olomouc Drahomíra Venkrbcová, ředitel Hospice sv. Alžběty Karel Kosina, vedoucí sociální pracovnice Maltézské pomoci Olomouc Lucie Švábová, psychiatr Karel Nešpor a národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Diskutovat se bude například o prvních varovných signálech, které upozorňují na nebezpečí pádu do bídy. Mluvit se bude také o tom, jaká pomoc je dostupná pro lidi trpící chudobou.

První beseda se uskuteční v olomoucké kavárně Õde v pondělí 9. dubna v 19.00. Záznam uslyšíte ve čtvrtek 12. dubna v 9.30 v rámci pořadu Mezi slovy. Další diskuze se uskuteční 16., 23. a 30. dubna, tématy budou: rozvod, opuštěnost a závislosti. Poslouchejte cyklus Mezi slovy vždy následující čtvrtek od 9.30.

Manželé na plný úvazek – to je téma pořadu Křesťan a svět v neděli 15. dubna. Je manželství náročné, těžké nebo je to pohoda a „klídek“? Co nic nestojí, za nic nestojí – proto se i na manželství musí pracovat. Pokud navíc vše svěřuji Bohu, tak je šance na dobrý výsledek. Rozhovor s Lenkou a Liborem Kabátovými naladíte od 17 hodin.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová