Programové tipy Radia Proglas na 16. týden roku 2018

16. 04. 2018 Rubrika: Domácí
V týdnu od 16. do 22. dubna zachytíte na vlnách Proglasu například relaci Vítejte, senioři! věnovanou naší státní hymně, týdeník Živě z Prahy o repatriaci ostatků kardinála Josefa Berana nebo Oktávu s tiskovým mluvčím festivalu Pražské jaro.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby: v úterý 17. dubna v 18.00 mši svatou za posluchače přátele Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 19. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. dubna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 22. dubna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15 hodin.

Kde domov můj? se ptáme už od roku 1834. Víte, jaká byla cesta této melodie z divadelních prken až k naší státní hymně? Muzikoložka Markéta Kabelková prozradí i to, proč se píseň nelíbila Janu Nerudovi či kdo stál za její popularizací. Relací Vítejte, senioři! vás ve středu 18. dubna od 9.30 provede Marcela Kopecká.

V pátek 20. dubna v odpoledních hodinách budou ostatky kardinála Josefa Berana letecky dopraveny do vlasti. V pořadu Živě z Prahy zazní informace ze života Josefa Berana. Proč byl pohřben ve Svatopetrské bazilice v Římě? Jaké jsou důvody, které vedly k převozu jeho ostatků zpět do vlasti? Poslouchejte od 9.30.

Každoročně Pavel Smolek zve v týdeníku Oktáva na festival Pražské jaro. I letos pro vás připravuje tři pořady. V tom prvním představí s tiskovým mluvčím festivalu Pavlem Trojanem to nejzajímavější, co tato mezinárodní hudební přehlídka nabízí. Poslouchejte v pátek 20. dubna v 16.55. O týden později zachytíte rozhovor s českým dirigentem japonského původu Chuheiem Iwasakim. Trojici pořadů uzavře Oktáva s varhaníkem Pavlem Svobodou v pátek 18. května v 16.55.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka: S. Kopecká, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka