Programové tipy Radia Proglas na 18. týden 2018

Datum publikace27. 4. 2018, 11.00

V týdnu od 30. dubna do 6. května zachytíte na vlnách Proglasu diskuzi k biskupské synodě o mladých lidech s pomocným olomouckým biskupem Josefem Nuzíkem, představení alba Vane, kde chce skupiny Oboroh nebo rozhovor s ředitelem sekce pro mládež při ČBK P. Kamilem Strakem.

V aktuálním týdnu uslyšíte v přímém přenosu následující bohoslužby: V úterý 1. května v 18.00 zachytíte mimořádnou mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, jedná se o speciální provedení u příležitosti 50. výročí první realizace rytmické mše v Brně a na Moravě, ve čtvrtek 3. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. dubna v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k Májové pobožnosti – krátce po zprávách v 15.00.

Po albech pašijových a adventních písní vydala skupina Oboroh nové CD s písněmi velikonočními a svatodušními. Jmenuje se Vane, kde chce a v pořadu Jak se vám líbí vám je ve čtvrtek 3. května v 19.15 představí kapelník Oborohu Slávek Klecandr.

Další debatu, kterou Proglas pořádá k biskupské synodě o mladých lidech, zachytíte v pátek 4. května v 16.00 s pomocným olomouckým biskupem Josefem Nuzíkem. Tématem bud e příprava na duchovní povolání. Diskuze se zúčastní čtveřice mladých katolíků, kteří se připravují, nebo již vstoupili na cestu svého povolání k zasvěcenému, kněžskému či manželskému životu.

Jak se vesničan do Prahy dostal? Jednoduše! P. Kamil Strak odpověděl na Boží volání ke kněžství. Přes působení na Středisku mládeže se následně stal ředitelem sekce pro mládež při ČBK. Rozhovor s ním zachytíte v cyklu Křesťan a svět v neděli 6. května v 17.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová