Vybrané církevní památky ČR v nové mapě. Můžete ji mít i vy

Datum publikace4. 5. 2018, 15.30

V těchto dnech byla pro prezentaci české katolické církve na Katolických dnech v Münsteru dokončena ručně malovaná mapa. Takto představované vybrané církevní památky České republiky můžete poznávat i vy, neboť mapa bude dostupná i v síti Karmelitánského nakladatelství.

Foto: František Jemelka / TS ČBK

Česká biskupská konference připravila ve spolupráci s jednotlivými diecézemi a za podpory České spořitelny ručně malovanou mapu vybraných církevních památek v České republice.

Mapa obsahuje vyobrazení 150 církevních památek osmi římskokatolických diecézí a řecko-katolického apoštolského exarchátu. Obsahuje základní údaje o katolické církvi v ČR a také nejdůležitější odkazy. Texty jsou v češtině, angličtině a němčině i s uvedením dříve používaných německých názvů.

Mapu zpracovalo CBS Nakladatelství, na překladech do němčiny a angličtiny pracovaly rodilé mluvčí - Hope Subak a dvě spolupracovnice České křesťanské akademie - Martina Stocker a Nikol Richter, které věnovaly zvláštní pozornost zejména s překlady místních názvů.

Tento materiál pro širokou veřejnost je také zajímavý tím, že jsou na ní podrobně vyznačeny hranice jednotlivých diecézí.

Mapa byla připravena jako prezentační materiál české církve na 101. Katholikentagu (Německé katolické dny) v Münsteru (9.-13. května 2018) a bude rovněž k dispozici ve volném prodeji prostřednictvím Karmelitánského nakladatelství. Inspirací byla obdobná mapa litoměřické diecéze z roku 2015.

(Zdroj: Irena Karlová, sekretariát ČBK)

Autor článku: František Jemelka