Programové tipy Radia Proglas na 21. týden 2018

Datum publikace20. 5. 2018, 7.00

V týdnu od 21. do 27. května uslyšíte například rozhovor o rodinné tradici výroby kněžských ornátů nebo týdeník Živě z Prahy s arciopatem benediktínského kláštera v Praze na Břevnově Prokopem Petrem Siostrzonkem.

Foto: Dezidor / Wikipedie

V aktuálním týdnu zachytíte v přímém přenosu následující bohoslužby v úterý 22. května v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím rádia Lumen, ve čtvrtek 24. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 25. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 27. dubna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a Májové pobožnosti – krátce po zprávách v 15.00.

Terapie domova je název webu šikovné maminky, která si dala na svých stránkách přezdívku Fidorka. Poskytuje servis těm, kdo si nevědí rady s úklidem. Nemá speciální úklidové prostředky ani firmu, ale spoustu chytrých nápadů, které nám mohou pomoci uspořádat prostor kolem nás a udržovat ho efektivně v pořádku. V úterý 22. května v 9.30 poradí, jak učit uklízet děti, čím je motivovat a co od nich v této oblasti čekat.

V pořadu studia Vojtěch majitel vyšívací firmy z Ústí nad Orlicí Zdeněk Velebný představí více než třistaletou rodinnou tradici výroby kněžských ornátů ve Východních Čechách. Firma nyní expanduje do celého světa, patří ke světové špičce ve vyšívání a zabývá se i výrobou slavnostních praporů, standart, pamětních stuh, vlajek nebo heraldikou. Poslouchejte v úterý 22. května ve 20.15.

Prokop Petr Siostrzonek je arciopatem benediktínského kláštera v Praze na Břevnově. O životě v klášteře i mimo něj bude mluvit v týdeníku Živě z Prahy v pátek 25. května v 9.30. Řeč bude i o humoru v církvi a odvaze žít evangelium v dnešní době. Své dotazy můžete posílat v době vysílání pořadu na e-mail zive@proglas.cz

V průběhu úspěšného růstu v podnikání dospěl Ľubomír Klieštik ke svému hlavnímu cíli. Tím není nic menšího, než se stát svatým. Samostatně začal podnikat v kamenictví v roce 2000. Hned od začátku se rozhodl pro velkoobchodní výrobu, aby nekonkuroval otci, který měl také kamenictví v Čadci. Ľubomír Klieštik vyrostl v křesťanské rodině, ale k osobní konverzi si musel projít složitější cestou. Jako mladý hledal smysl života nejprve v zábavě, pak v extrémních sportech. Nakonec mu pomohlo společenství mladých křesťanů. Od té doby vnímá intenzivně Boží působení v rodině i ve firmě. Rozhovor uslyšíte v pořadu Křesťan a svět v neděli 27. května v 17.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová