Programové tipy Radia Proglas na 24. týden 2018

Datum publikace9. 6. 2018, 10.00

V týdnu od 11. do 17. června zachytíte například rozhovor s Markem Orko Váchou na téma Život, nebo smrt? nebo Hudební siestu věnovanou 175. výročí narození E. H. Griega.

V aktuálním týdnu zachytíte v přímém přenosu následující bohoslužby: v úterý 12. června v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače Proglasu, ve čtvrtek 14. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 17. června v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 15. června se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

Ne všechno, co umíme, také můžeme. Toto platí o řadě dovedností dnešního člověka. Ještě palčivěji však tyto otázky vyplouvají na povrch v případě, kdy se dotýkají lidského života. A ještě radikálněji tehdy, když se lidé rozhodují nad tím, zda svůj život ukončit nebo ne. Křesťanská nauka říká, že život je dar. Člověk je Bohem chtěný a nikdo nemá právo život dobrovolně ukončit. Jak ale s tímto postojem řešit situace, které život přináší? Mám právo se dobrovolně rozhodnout pro smrt? O životě a smrti bude řeč ve čtvrtek 14. června v 9.30 v cyklu Mezi slovy. Hostem redaktorky Kateřiny Rózsové bude kněz a biolog Marek Orko Vácha, který vyučuje etiku na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Reprízu naladíte v sobotu 16. června ve 22.10.

V pátek 15. června uplyne 175 let od narození norského hudebního skladatele Edvarda Hagerupa Griega. Ten byl jako autor velmi populární. Dokonce si mohl dovolit žít jen z výnosu svých skladeb, které představoval na koncertních cestách po Evropě. Od 12.05 zazní skladby Svatební den na Troldhaugenu, Peer Gynt suita č. 1 a Symfonické tance.

Svět za zdmi věznice je pro řadu lidí nesmírně vzdálený. Příběhy lidí, kteří v něm žijí, sledujeme většinou s odstupem. Jsou ale lidé, kteří se pravidelně a dobrovolně vydávají do věznic, aby tam přinesli kus křesťanské zvěsti. Jedním z nich je i kazatel z Církve bratrské Bronislav Matulík, který bude hostem Živě z Prahy v pátek 15. června. Řeč bude o ceně svobody, ale také o vině a trestu. Nenechejte si ujít v 9.30.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na http://www.proglas.cz/.

(Autorka: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka