Katechetická sekce ČBK bude spolupracovat při podpoře katechetů se slovenskými kolegy

Datum publikace26. 6. 2018, 13.45

Loňským adventem oficiálně zahájil svou činnost didaktický web www.katecheze.cz. A právě na této platformě by měla probíhat spolupráce mezi Katechetickou sekcí ČBK a Komisí pre katechizáciu a školstvo KBS.

Foto: archiv Katechetické sekce ČBK

Vzhledem k tomu, že slovenština a čeština jsou velmi příbuzné jazyky a jsou srozumitelné pro občany obou zemí, zahájily katechetické komise ČBK a KBS jednání o další bilaterální spolupráci v oblasti přípravy a sdílení didaktických materiálů. Za tímto účelem se v pátek 15. června 2018 v Praze setkala odborná grémia obou církevních provincií, která se věnovala nejen technickým podrobnostem pilotního projektu, ale také perspektivě další spolupráce v této oblasti. Byly dohodnuty a naplánovány další kroky směřující k přípravě slovenské jazykové mutace tohoto didaktického portálu.

Na webu http://www.katecheze.cz lze získat nebo sdílet kvalitní materiály pro katechezi a výuku náboženství, které prošly odbornou recenzí.

(Autor: P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce ČBK)

Autor článku: František Jemelka