Programové tipy Radia Proglas na 28. týden 2018

Datum publikace9. 7. 2018, 7.00

V týdnu od 9. do 15. července se můžete na Proglasu těšit na živé vstupy a přenosy z Katolické charismatické konference v Brně nebo na týdeník Mezi slovy věnovaný apoštolské exhortaci papeže Františka Gaudete et exsultate.

(Foto: Archiv Radia Proglas)

V úterý 10. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 11. července v 19 hodin zahajovací mši svatou z Katolické charismatické konference v Brně, ve čtvrtek 12. července v 16.45 mši svatou z KCHK, v pátek 13. července v 16.45 mši svatou z KCHK, v pátek 13. července v 16.45 mši svatou z KCHK, v sobotu 14. července v 16.45 mši svatou z KCHK, v neděli 15. července v 11.00 závěrečnou mši svatou z Katolické charismatické konference.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

Od středy 11. do neděle 15. července zachytíte na vlnách Proglasu reportáže a rozhovory z Katolické charismatické konference v Brně. Redaktoři Proglasu budou pátrat po tom, co lidi přitahuje ke společnému naslouchání, chválám a modlitbě. Můžete se těšit také na přenosy modlitby Anděl Páně a mší svatých z brněnského výstaviště. Ve středu 11. od 19.00 zachytíte přenos mše svaté, kterou bude celebrovat P. Bogdan Stepień. Další přenosy mší budou ve čtvrtek (celebruje Mons. Vlastimil Kročil), v pátek (celebruje P. Aleš Opatrný) a sobotu (celebruje P. Radek Tichý) vždy v 16.45. Živá studia naladíte ve čtvrtek a pátek v 11.30, 13.05 a v 18.00. Z KCHK budou také redaktoři Proglasu vysílat týdeník Všimli jsme si v pátek v 16.00. V sobotu se můžete těšit na živá studia ve 14.00 a v 18.00. V neděli 15. července v 11 hodin se také můžete připojit skrze vysílání Proglas k závěrečné mši svaté z KCHK. Od čtvrtka do neděle se můžete s pracovníky Proglasu potkat na stánku na brněnském výstavišti.

Ve čtvrtečním týdeníku představí redaktorka Kateřina Rózsová se svým hostem teologem Davidem Boumou podrobněji apoštolskou exhortaci papeže Františka Gaudete et exsultate (Radujte se a jásejte). Text vyšel 9. dubna 2018 s podtitulem O povolání ke svatosti v současném světě. Poslouchejte 12. července v 9.30.

Hudební siesta vás v pátek 13. července zcela neobvykle pozve do kina. Zazní melodie ze slavných filmů: West side story, Star Trek, Major Dundee, Major Dundee, Romeo a Julie, Samson a Dalila a Stroj času. Nenechejte si ujít krátce po 12. hodině.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová