Papež vyjádřil svůj zármutek nad oběťmi záplav v Japonsku

11. 07. 2018 Rubrika: Papež František
Papež František zaslal soustrastné poselství japonskému lidu, ve kterém vyjádřil svojí solidaritu a hlubokou lítost nad oběťmi nedávných povodní a sesuvů půdy způsobených přívalovými dešti. Podle nejnovější bilance si tato přírodní tragédie vyžádala téměř 200 obětí, přičemž řada lidí zůstává ještě nezvěstných.

Foto: Chris Lewis / CC BY-NC 2.0

Papež František je hluboce zarmoucený ztrátami na životech a zraněními lidí, které způsobily povodně v Japonsku. Vyjadřuje svojí vroucí solidaritu se všemi, kteří jsou zasažení touto tragédií. Svatý otec se modlí především za pokoj všech zesnulých, uzdravení zraněných a za útěchu všech truchlících,“ stojí v telegramu, který podepsal vatikánský státní sekretář Pietro Parolin.

Papež dále povzbudil všechny zástupce státní správy a samosprávy a všechny záchranáře, kteří pomáhají obětem tragédie, a požehnal jejich úsilí. Podle úřadů zhruba 23 tisíc lidí bylo umístěno v evakuačních centrech a počet záchranářů byl navýšen na 73 tisíc. Jedná se o jednu z nejhorších katastrof v historii Japonska za poslední čtvrtstoletí.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Tomáš Tetiva