Programové tipy Radia Proglas na 29. týden 2018

Datum publikace14. 7. 2018, 7.00

V týdnu od 16. do 22. července naladíte na vlnách Proglasu například pořad brněnského studia s podtitulem Jak se žije v Albánii nebo rozhovor s bioložkou, žonglérkou a mniškou Jaroslavou Kubešovou v cyklu Křesťan a svět.

V aktuálním týdnu naladíte tyto bohoslužby: v úterý 17. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 19. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 22. července v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a středa (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

O své cestě na Balkán promluví v pořadu brněnského studia ředitel Proglasu P. Martin Holík. Jak se žije v Albánii, se dozvíte v pondělí 16. července od 20.15.

Blíží se 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka. První pořad, který se ohlédne za dobou jeho života, bude (i když jen okrajově) zaměřen na pracovní vztahy dvou skladatelů: Leoše Janáčka a Bedřicha Smetany. Pořad pro Radio Proglas připravil PhDr. Vojtěch Kyas. Nenechejte si ujít v pátek 20. července v 16.55.

Záznam pořadu z Mezinárodního folklórního festivalu Strážnice 2018 autorky Magdaleny Múčkové zachytíte v sobotu 21. července v 16.45. Desatero tvoří už tisíce let základní pravidla člověčenství. Už Mojžíš ty desky v hněvu rozbil, Hospodin je ale zase obnovil. Tato událost se v dějinách lidstva stále opakuje. Může oněch čtyřicet sedm slov oslovit i dnešního člověka?

Jak to přijde, že se krásná a úspěšná mladá žena rozhodne odejít do kláštera? Bioložka Jaroslava Kubešová z Českých Budějovic, která se mockrát nebála nazout pohorky a vyrazit do světa, nadšená žonglérka a milovnice akrobacie je od poloviny července mniškou. Rozhovor o její cestě k zasvěcení naladíte v premiéře 22. července v 17.00 v rámci pořadu Křesťan a svět.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

Autor článku: Nela Fabiánová