Katolická charismatická konference zve na duchovní setkávání

Datum publikace12. 7. 2018, 14.00

Ve středu odpoledne začala v Brně tradiční charismatická konference, která potrvá až do neděle. Mezi letošní významné hosty patří např. P. René-Luc, známý svou knihou: Vychoval mě gangster. Návštěvníci mohou přijet i bez přihlášky a zaregistrovat se na místě. Na programu budou přednášky, modlitby chval, přímluvné modlitby, koncerty nebo mše svaté. Mottem 29. konference je: 'Svou sílu hledejte u Pána, v jeho veliké moci'. FOTOGALERIE uvnitř článku.

Vojtěch Hlávka / Člověk a víra

Na letošní Katolické charismatické konferenci je očekáváno až 8 000 návštěvníků. Ve středu večer na brněnském výstavišti začal pětidenní program mší svatou, kterou celebroval P. Bohdan Stępień. Nechybí zde tradiční program konference, a to: přímluvná modlitba, možnost svátosti smíření, přednášky, mše svaté, koncerty, adorace, modlitby chval a modlitební večer. Pro děti je připravena tzv. Dětská konference v pavilonu V., které se účastní téměř 1 100 dětí od čtyř do patnácti let. Duchovně-aktivizačně-zábavný program je připraven v čase přednášek s možností zvolení sportovních, vědomostních, hudebních či tvořivých skupin. 'Atmosféra je zde poklidná, lidé jsou k sobě vnímaví a laskaví. Potkávají se zde přátelé a rádi se vidí,' konstatuje moderátorka konference Irena Karlová.

Prezentovat se budou katolická nakladatelství, kurzy Alfa a také projekt Mary´s Meals, který založil Magnus MacFarlane-Barrow. Tato organizace poskytuje dětem v nejchudších zemích světa jedno jídlo denně v místě vzdělávání. K ochutnání zde bude připravena kaše Likuni Phala, která je vařena statisícům afrických školáků. Francouzský kněz René-Luc, který vydal knihu: Vychoval mě ganster,  patří mezi letošní významné hosty konference a bude mít dvě přenášky; první: Ve službě evangelia pokoje v pátek odpoledne v 15 hodin a druhou: Křesťan v plné polní v sobotu dopoledne v 9.45. Pozvání na konferenci přijal také biskup Mons. Vlastimil Kročil, který v pátek v 16.45 bude celebrovat mši svatou.

Autorem knih: Stopařem na této zemi a Exotem na této zemi není nikdo jiný než P. Ladislav Heryán, který bude mít přenášku o Boží velkorysosti v katedrále sv. Petra a Pavla (původně měla být v kostele sv. Augustina).

Pro další aktuality doporučujeme sledovat Facebookové stránky.

Závěrečnou mši svatou v neděli 15. 7. bude v 11.00 celebrovat biskup Mons. Pavel Konzbul.

Autor článku: Nela Fabiánová