I toto léto jsou bohoslužby a kontakty na dosah ruky

17. 07. 2018 Rubrika: Domácí
Již kolik let může být naším dobrým pomocníkem např. na cestách či v čase volna aplikace bohosluzby.cirkev.cz (b.cirkev.cz). Webové provedení nebo také mobilní aplikace pro Android a iOS vám umožní najít nejbližší bohoslužby podle názvu kostela, adresy nebo aktuální polohy a času. Seznamte se s poslední verzí této užitečné věcičky.

Nová a lepší

Uživatelé dostali k dispozici několik novinek již před začátkem prázdnin. Nově je možnost jednoduché nastavení poloměru prohledávání okolí zadaného místa nebo aktuální polohy, je zpřesněn našeptávač a k tomu je i upraveno řazení nalezených kostelů.

Při vyhledávání si lze také zobrazit kostely v daném okolí bez pravidelných bohoslužeb, což uvítají například ti, co často cestují a stojí třeba před kostelem o kterém nic neví.

Info rozcestník

Ke každému kostelu jsou k dispozici i kontakty, případně webová stránka a pověřené osoby.

Webová verze aplikace je propojena s mapami Seznamu; vy, co používáte Mapy.cz tedy po kliknutí na kostel v mapě získáte obrázek kostela a odkaz „Pravidelné bohoslužby“ vás zase dovede přímo na bohosluzby.cirkev.cz a kontakty k danému kostelu/farnosti.

Kde tuto aplikaci najdete: 

  • web (mobilní i stolní zařízení):  b.cirkev.cz nebo bohosluzby.cirkev.cz
  • mobilní aplikace pro Android i iOS: v příslušném store pod názvem „Bohoslužby ČR“

Kolik je v současnosti uživatelů?

Během školního roku využívají aplikaci každý den 2 – 4 stovky uživatelů, o sobotách a nedělích dvojnásobek. O prázdninách je to několikrát více, před Velikonocemi, Vánocemi a podobně je to několik tisíc uživatelů denně.

Ať aplikace dobře slouží nejen v létě dle vašich představ.

A ... kdybyste náhodou nenalezli, co jste hledali nebo narazili na neaktuální údaje, dejte nám prosím vědět; na adresu bohosluzby@cirkev.cz. Díky!

(Zdroj: Josef Bernard, Rada pro IT ČBK)

Autor článku: František Jemelka