V sobotu začíná pouť k Božímu Milosrdenství

Datum publikace18. 7. 2018, 14.00

Slavkovice u Nového Města na Moravě jsou cílem stovek poutníků, kteří se o víkendu vydají ze šesti různých směrů ke kostelu zasvěcenému Božímu milosrdenství, jež letos slaví deset let od svého vysvěcení. Letos se poprvé vychází z Polska, konkrétně z Międzylesie.

(Foto: www.pout.cz)

Pouť k Božímu milosrdenství začíná v sobotu 21. července. Bratři pallotini, kteří přišli na Vysočinu na pozvání brněnského biskupa Vojtěch Cirkleho a kněze P. Pavla Habrovce, pořádají pěší pouť již po desáté.  V loňském roce se účastnilo celkem 220 poutníků, kteří šli z pěti různých směrů – z Českých Budějovic (39 poutníků), Prahy (51 poutníků), Fulneku (65 poutníků), Hodonína (38 poutníků) a nově z Mladé Boleslavi (27 poutníků).

Kostel Božího milosrdenství a svaté Faustyny navrhl architekt Ludvík Kolek, práce trvaly tři roky a slavnostně posvěcen byl 30. března 2008 biskupem Mons. Vojtěchem Cikrlem. Kostel se nachází v inspirujícím prostředí a v jeho blízkosti je i venkovní křížová cesta.

Pěší pouť je jednou z mnoha akcí, které se v průběhu celého roku ve Slavkovicích konají. Tradiční záležitostí je třídenní Kongres o Božím milosrdenství, který se koná zpravidla na začátku června. Letošními významnými hosty byli biskupové Mons. Antonín Basler a Mons. Vojtěch Cikrle, dále  P. Petr Vrbacký, Mons. Doc. Jaroslav Brož a PhDr. Marina Luptáková, která přednášela na téma: Boží milosrdenství v pravoslavné tradici.

Pravidelné jsou zde páteční adorace, křížové cesty a víkendové svátosti smíření. Již dvanáct let vychází časopis Apoštol Božího milosrdenství a k dispozici jsou v kostele také obrázky Božího milosrdenství, které nechala sv. Faustyna nakreslit.

Svátek Božího milosrdenství je slaven druhou neděli velikonoční. Pro další možnosti navštívení kostelů Božího milosrdenství v ČR přinášíme stručný přehled. Navštívit můžete kostel v Písku u Jablunkova a dále kaple zasvěcené tomuto svátku, ty jsou v Olomouci, Žatci, Litoměřicích, Tvarožné Lhotě, Vlčnově, Trutnově a také v Brodce u Kadaně.

Pro více informací doporučujeme stránky: https://www.pout.cz/, https://www.slavkovice.cz/.

Autor článku: Nela Fabiánová