Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2018

Datum publikace21. 7. 2018, 5.00

V týdnu od 23. do 29. července 2018 zachytíte na vlnách Proglasu Kafemlýnek věnovaný projektu Znojemský hudebníček, speciální PRA-Barvínek nebo Čtení na pokračování z knihy P. Reného-Luca Vychoval mě gangster.

V aktuálním týdnu naladíte tyto bohoslužby: v úterý 24. července v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím Radia Lumen, ve čtvrtek 26. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. července v 15.30 mimořádnou mši svatou z pouti k Božímu Milosrdenství ve Slavkovicích, v neděli 29. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete v 15 hodin připojit k modlitbě Korunky k Božímu Milosrdenství.

Znojemský hudebníček je unikátní hudební program určený dětem v batolecím věku. Jeho hlavní náplní je práce s lidovou písní a říkadlem spojená s pohybem, které mají u dětí probudit hudební cítění. Protože vyšlo hudební CD s metodikou, pozvali jsme k rozhovoru dvě z iniciátorek projektu – Kristýnu Dvořákovou a Jarmilu Jordánovou, které vám jej v Kafemlýnku v úterý 24. července od 9.30 představí.

Právě o prázdninách startuje speciální PRA-Barvínek. O čem bude? O pravěku, pralese, pradlenách, Pradědu nebo pralinkách. V úterý 24. července v 16.00 se na vás těší PRASíma a PRAMomo. Dětský magazín tentokrát nabídne například rozhovor s profesionálním „pračlověkem“.

Od pátku 27. července vám bude Igor Dostálek číst na pokračování z knihy P. Reného-Luca Vychoval mě gangster. Autor nabízí pohled do svého strastiplného dětství i bouřlivého dospívání. Přináší svědectví o nečekaném obrácení, zrání kněžského povolání i cestě evangelia do srdcí mladých i lidí na okraji společnosti. Poslouchejte každý všední den krátce po 11. hodině, nebo v repríze ve 21.30.

Závěrečný díl seriálu O ctnostech bude věnován ctnostem přidruženým. Poslouchejte cyklus Dotýkání světla v pátek 27. července ve 20.15 s P. Pavlem Kafkou. Předchozí díly cyklu najdete v audioarchivu Proglasu.

Deset hudebních tváří zpěvačky a houslistky Jitky Šuranské vám představí Milan Tesař v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 28. července v 19.15. Uslyšíte ji sólově, jako duo s Jiřím Plockem a s Petrem Uvirou, s vlastním triem, s trojicí evropských hráčů na niněry, s cimbálovou muzikou, s projektem Beránci a vlci a v dalších podobách. Těšit se můžete především na moravské lidové písně, ale nejen na ně.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka