Evangelizace prací aneb Manětíne těš se!

Manětín, Nečtiny a Plasy přivítají již v neděli zhruba 50 mladých lidí ve věku 18–35 let, kteří přijedou pomáhat místním obyvatelům se vším, co bude potřeba. Workship navazuje na akci SummerJob, který pořádají lidé z hnutí Fokoláre.
Publikováno: 17. 8. 2018 12:00

(Foto: Archiv Workship)

Workship je akce uprostřed léta pro mladé dobrovolníky, kteří chtějí přijet pomáhat na severní Plzeňsko. Svoji práci odvádějí zdarma a ještě si za pobyt platí, odměnou jim je doprovodný program, který letos nabízí letní kino, mši svatou s biskupem Tomášem Holubem, hry a hlavně dobrou atmosféru. O pomoc si mohou říct lidé z okolí Manětína, Nečtin, Plas a i jiných menších obcí, kteří ji opravdu potřebují. Dobrovolníci se tak setkávají s životními příběhy lidí z tohoto koutu republiky a mohou se navzájem velmi obohatit. Akce je pořádána misionáři obláty, letos proběhne již šestý ročník.

Na velmi podobném principu funguje již tradiční SummerJob, který právě v Manětíně začal a poté se přesunul na Broumovsko a pak na Jesenicko. Dostat se na SummerJob není lehké, po spuštění registrace se velmi rychle naplní kapacita, která se zvedla v posledních letech na 150 dobrovolníků. Do loňského roku si za pobyt mladí lidé platili, ale letos získali peníze, a tak „jen“ pracovali zadarmo. Celý týden se dobrovolníci věnují tomu, co je potřeba – natírají, malují, pracují na zahradě, připravují dřevo na zimu, pomáhají při stavbě atp. Odměnou jim je dobrá nálada a velmi bohatý doprovodný program jako bohoslužby, přednášky, duchovní program, hry či koncert. Letos zahrál Circus Brothers a v minulých letech za mladými zavítali z Valašska Mňága a Žďorp.

(Zdroj: http://www.workship.farnostplasy.cz/prakticke-informace a  http://summerjob.naplno.net/)

Autor článku:
Nela Fabiánová

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019