Evangelizace prací aneb Manětíne těš se!

17. 08. 2018 Rubrika: Domácí
Manětín, Nečtiny a Plasy přivítají již v neděli zhruba 50 mladých lidí ve věku 18–35 let, kteří přijedou pomáhat místním obyvatelům se vším, co bude potřeba. Workship navazuje na akci SummerJob, který pořádají lidé z hnutí Fokoláre.

(Foto: Archiv Workship)

Workship je akce uprostřed léta pro mladé dobrovolníky, kteří chtějí přijet pomáhat na severní Plzeňsko. Svoji práci odvádějí zdarma a ještě si za pobyt platí, odměnou jim je doprovodný program, který letos nabízí letní kino, mši svatou s biskupem Tomášem Holubem, hry a hlavně dobrou atmosféru. O pomoc si mohou říct lidé z okolí Manětína, Nečtin, Plas a i jiných menších obcí, kteří ji opravdu potřebují. Dobrovolníci se tak setkávají s životními příběhy lidí z tohoto koutu republiky a mohou se navzájem velmi obohatit. Akce je pořádána misionáři obláty, letos proběhne již šestý ročník.

Na velmi podobném principu funguje již tradiční SummerJob, který právě v Manětíně začal a poté se přesunul na Broumovsko a pak na Jesenicko. Dostat se na SummerJob není lehké, po spuštění registrace se velmi rychle naplní kapacita, která se zvedla v posledních letech na 150 dobrovolníků. Do loňského roku si za pobyt mladí lidé platili, ale letos získali peníze, a tak „jen“ pracovali zadarmo. Celý týden se dobrovolníci věnují tomu, co je potřeba – natírají, malují, pracují na zahradě, připravují dřevo na zimu, pomáhají při stavbě atp. Odměnou jim je dobrá nálada a velmi bohatý doprovodný program jako bohoslužby, přednášky, duchovní program, hry či koncert. Letos zahrál Circus Brothers a v minulých letech za mladými zavítali z Valašska Mňága a Žďorp.

(Zdroj: http://www.workship.farnostplasy.cz/prakticke-informace a  http://summerjob.naplno.net/)

Autor článku: Nela Fabiánová