Programové tipy Radia Proglas na 35. týden 2018

Datum publikace24. 8. 2018, 10.00

V týdnu od 27. srpna do 2. září se na vlnách Proglasu můžete těšit na rozhovor s instrumentálním duem Delioù, pořad královehradeckého studia o společnosti Bethany nebo proglasovou premiéru skladby Mše k poctě svaté Moniky skladatele Girolama Frescobaldiho.

V aktuálním týdnu zachytíte tyto bohoslužby: v úterý 28. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, u příležitosti památky sv. Augustina, biskupa a učitele církve, ve čtvrtek 30. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 31. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 2. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Pořad královehradeckého studia se v úterý 28. srpna zaměří na činnost pardubické společnosti Bethany, která provozuje terapeuticky-duchovní centrum a nabízí pomoc lidem, kteří se dostali do těžké životní situace. Rozhovor s P. Tomášem Jeronýmem Mlýnkem a Nikolou Joštovou poslouchejte ve 20.15.

Ve čtvrtek 30. srpna se v pořadu českobudějovického studia setkáte s předsedou Společnosti přátel města Velešína Jaroslavem Bartizalem, která spravuje dům „U kantůrků“ a naplňuje ho děním po celý rok. Na rozhlasovou návštěvu se můžete vypravit od 20.15.

Instrumentální duo Delioù tvoří česká houslistka Jitka Malczyk a bretonská harfenistka Célestine Doedens. Dámy nedávno vydaly své druhé společné album Ar Wenojenn, inspirované lidovou hudbou Bretaně, Turecka a dalších oblastí a cestami. Rozhovor s členkami dua povede Marta Kerlínová v rámci čtvrtečního deníku Jak se vám líbí 30. srpna od 19.15.

Poslední srpnové vydání Oktávy v pátek 31. přiblíží nadcházející festival Dvořákova Praha. V letošním ročníku bude představena skladatelova duchovní tvorba, pocta Bernsteinovi i oslava republiky. V 16.55 bude hostem pořadu Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu.

Básnická sbírka českobudějovické architektky Naděždy Dvořákové přináší verše, které čekaly na vydání téměř padesát let. Najdeme v nich intimní prožitek ženy matky, jenž bude srozumitelný všem čtenářům bez ohledu na jejich filosofické a náboženské ukotvení. Knihu Heřmánku vonný představí Hana Svanovská v Knihovničce v neděli 2. září ve 13.20.

Svátek svaté Moniky, připadající na pondělí 27. srpna, připomene Koncert duchovní hudby v neděli 2. září. Přinese proglasovou premiéru Mše k poctě svaté Moniky, kterou zkomponoval Girolamo Frescobaldi. Zaposlouchejte se ve 20.30.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text anonce připravila: Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová