Rekviem za prezidenta Beneše

Datum publikace23. 8. 2018, 7.00

Kardinál Dominik Duka OP 3. září 2018 připomene 70. výročí úmrtí prezidenta prof. JUDr. PhDr. Edvarda Beneše a bude v tento výroční den za něj sloužit rekviem v kostele Povýšení sv. Kříže v Sezimově Ústí. Bohoslužby se bude účastnit rovněž českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil.

(Foto: wikipedia, Prints and Photographs division americké Knihovny Kongresu)

Kardinál Dominik Duka OP srdečně zve na program v Sezimově Ústí k příležistosti 70 let výročí úmrtí prezidenta prof. JUDr. PhDr. Edvarda Beneše.

17:30 - modlitba a položení kytic na hrob prezidenta prof. JUDr. PhDr. Edvarda Beneše

18:00 - zádušní mše svatá v kostele Povýšení sv. Kříže

Vzpomínku kardinála Duky na prezidenta Beneše z května 2014 najdete zde. Kardinál Duka ve své řeči mimo jiné vyzdvihl Benešovu schopnost sjednotit národ, a to i bez ohledu na politické rozdíly. „Historie není jen o vytýkání nedostatků a chyb politických společenských osobností, ale také i spravedlivým a lidským uznáním zásluh těch, kteří celé své životní úsilí obětovali vlasti,“ připomněl kardinál Duka.

(Zdroj: https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/prezidenti-v-minulosti/edvard-benes, apha.cz )

Autor článku: Nela Fabiánová