Rekviem za prezidenta Beneše

Kardinál Dominik Duka OP 3. září 2018 připomene 70. výročí úmrtí prezidenta prof. JUDr. PhDr. Edvarda Beneše a bude v tento výroční den za něj sloužit rekviem v kostele Povýšení sv. Kříže v Sezimově Ústí. Bohoslužby se bude účastnit rovněž českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil.
Publikováno: 23. 8. 2018 9:00

(Foto: wikipedia, Prints and Photographs division americké Knihovny Kongresu)

Kardinál Dominik Duka OP srdečně zve na program v Sezimově Ústí k příležistosti 70 let výročí úmrtí prezidenta prof. JUDr. PhDr. Edvarda Beneše.

17:30 - modlitba a položení kytic na hrob prezidenta prof. JUDr. PhDr. Edvarda Beneše

18:00 - zádušní mše svatá v kostele Povýšení sv. Kříže

Vzpomínku kardinála Duky na prezidenta Beneše z května 2014 najdete zde. Kardinál Duka ve své řeči mimo jiné vyzdvihl Benešovu schopnost sjednotit národ, a to i bez ohledu na politické rozdíly. „Historie není jen o vytýkání nedostatků a chyb politických společenských osobností, ale také i spravedlivým a lidským uznáním zásluh těch, kteří celé své životní úsilí obětovali vlasti,“ připomněl kardinál Duka.

(Zdroj: https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/prezidenti-v-minulosti/edvard-benes, apha.cz )

Autor článku:
Nela Fabiánová

Související články

Další aktuality

30. ročník Katolické charismatické konference

„Zůstaňte v mé lásce“ (J 15,9) byl mottem již 30. ročníku Katolické charismatické konference, která se konala ve dnech 10.-14. července na brněnském Výstavišti. Hlavním hostem letošního jubilejního ročníku byl slovenský řeholní kněz a misionář P. Michal Zamkovský CSsR a zahraničním hostem Miriam Swaffieldová, která pomáhá studentům v jejich cestě s Bohem a učí je evangelizovat. Program konference tvoří přednášky, adorace, možnost svátosti smíření, neformální setkání, společná a přímluvná modlitba a bohoslužby. Konference se účastní také více než tisícovka dětí, pro které připravují mladí dobrovolníci, tzv. „pomeranči“, paralelní dětskou konferenci.
15.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 29. týden 2019

V týdnu od 15. července se můžete těšit na Kafemlýnek věnovaný fenoménu Pomalé módy nebo Barvínek o geocachingu.
12.07.2019

Litomyšlské dny barokní tradice se uskuteční už po čtvrté

Pod záštitou České biskupské konference, ministerstva kultury a dalších institucí pořádá Římskokatolická farnost – proboštství Litomyšl ve dnech 11. až 18. srpna 2019 v pořadí již čtvrtý ročník duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice, jehož hlavním cílem je zprostředkovat člověku 21. století dědictví barokní doby, a to skrze nejrůznější duchovní i kulturní akce. Jedná se o jeden z největších kulturních projektů v České republice přímo pořádaných farností, který každoročně přitáhne stovky návštěvníků.
12.07.2019

Katolický týdeník: Víra na stříbrném plátně

Filmy mohou, stejně jako další média a sdělovací prostředky, duchovně promlouvat ke svému publiku. Jejich vliv navíc stále roste, a nabízí tak příležitost k oslovení velkého množství lidí.
12.07.2019

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner chce povzbudit věřící na národní pouti v ukrajinské Zarvanici

S povzbuzením a také s pozdravy z České republiky vystoupí v sobotu 13. července 2019 olomoucký arcibiskup Jan Graubner na národní pouti v ukrajinské Zarvanici, kam jej pozvali ukrajinští biskupové. Pouť je letos věnovaná 30. výročí vystoupení ukrajinské řeckokatolické církve z ilegality a také modlitbě za mír na Ukrajině. Arcibiskup dále navštíví místa, kde už dlouhá léta pomáhají pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). Jejich společná cesta potrvá od 11. do 17. července.
11.07.2019