Hledáme novou posilu Tiskového střediska

Datum publikace28. 8. 2018, 15.58

Tiskové středisko České biskupské konference vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice redaktora/redaktorky Tiskového střediska ČBK pro domácí zpravodajství a správu tohoto webu. Nástup od podzimu 2018.

Foto z press tripu v mateřské škole JABULA v Moravských Budějovicích: František Jemelka / Tiskové středisko ČBK

Tiskové středisko ČBK hledá vhodného adepta/adeptku na pozici:

redaktor/redaktorka Tiskového střediska

Požadavky:

• VŠ, případně SŠ (žurnalistické, nebo související zaměření výhodou)
  • znalost angličtiny na komunikativní úrovni
  • orientace v církevním prostředí
  • schopnost pracovat v týmu
  • znalost práce na PC
  • schopnost samostatné a tvůrčí práce

Výhodou je:

• praxe v médiích či tiskových odděleních institucí

Klíčové činnosti:

• tvorba a publikace článků a dalších materiálů pro web cirkev.cz (zejména domácí zpravodajství – dění v církvi)
  • správa webu cirkev.cz
  • podíl na správě soc. sítí
  • podíl na zpracování podkladů pro mediální výstupy
  • monitoring českých i zahraničních médií
  • podíl na mediálních aktivitách (akce pro novináře, PR texty, …)
  • výše úvazku 0,8 (rozloženo do prac. týdne)

Nabízíme:

• práci v příjemném prostředí a dobrém kolektivu
  • zaměstnanecké benefity (stravenky, pět týdnů dovolené, jazyková výuka, sick days)

Zašlete prosím strukturovaný životopis, motivační dopis, zpravodajský článek o domácí události celostátního významu (forma pro web, uveďte využité zdroje) a souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Nástup: říjen, případně listopad 2018.

Výše uvedené dokumenty posílejte do 14. 9. 2018, 15.00 na jemelka@cirkev.cz.

Vybraní uchazeči budou následně osloveni s informacemi o dalším postupu.

ČBK si vyhrazuje právo prodloužit výběr, případně neobsadit pracovní pozici, pokud uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Autor článku: František Jemelka