Papež František diskutoval s americkými biskupy kauzu sexuálního zneužívání

14. 09. 2018 Rubrika: Papež František
Papež František včera přijal zástupce Biskupské konference Spojených států, aby s nimi promluvil o kauze sexuálního zneužívání ze strany kléru. Delegaci vedl kardinál Daniel DiNardo, arcibiskup z Galvestonu-Houstonu a předseda Biskupské konference Spojených států, společně s kardinálem Seánem Patrickem O’Malleym, bostonským arcibiskupem a předsedou Papežské komise pro ochranu nezletilých.

Foto: Vatican Media

Jsme vděční Svatému otci, že nás přijal na audienci. Informovali jsme papeže Františka o naší situaci ve Spojených státech, o tom, jak bylo Kristovo tělo potrháno zlem sexuálního zneužívání. Vyslechl nás s velkým porozuměním. Byl to hluboký, plodný a dobrý dialog,“ stojí v prohlášení, které vydal předseda biskupské konference Spojených států, kardinál Daniel DiNardo po dnešním setkání s papežem Františkem.

Před ukončením audience jsme se společně pomodlili Anděl Páně s prosbou o Boží slitování a sílu k práci na uzdravení ran. Těšíme se na další aktivní pokračování ve společném rozlišování a hledání dalších co nejúčinnějších kroků,“ stojí dále v prohlášení předsedy amerického episkopátu.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Tomáš Tetiva